VIDEO: Ogrankaši, FA Šiljakovina i Nova zora zapjevali Mariji na Kamenitim vratima
U sklopu Međunarodne Smotre folklora u Zagrebu jučer predvečer krenula je procesija s Jelačić placa do Kamenitih vrata, a u procesiji naša folklorna društva, Fa Šiljakovina, KUD Nova zora i OSS Buševec koji su zajedno folklorašima iz Bresta Pokupskog sudjelovali u koncertu "...da vidimo Mariju, tu je pravi raj!"
Marijanski koncert održao se na Kamenitim vratima, što su na licu mjesta, ali i tijekom prolaska procesije sa zanimanjem pratili brojni prolaznici.

Marijanske popijevke i napjevi nakon božićnih spadaju među najpopularnije crkvene popevke u Hrvatskoj. S obzirom na to da se prenose usmenom predajom postale su dio marijanskoga pučkog crkvenog repertoara. Većina tih napjeva zapravo su autorska djela kojima se s vremenom izgubio trag o porijeklu. Način izvedbe i višegodišnja izvedbena praksa pomalo su ih modificirale i udaljile od njihovoga početnog oblika. Neizostavni napjevi poput Lijepa si lijepa, Čuj nas Majko, O, mila majko nebeska, O, Marijo zvijezdo mora, O, divna Djevice, Hoćemo Boga, Zdravo Djevo, K suncu prosi kao i one novijeg datuma poput Kao Marija koje hodočasnici s vjerskim zanosom izvode na hodočašćima u marijanska svetišta u Hrvatskoj, kao i za vrijeme marijanskih crkvenih blagdana.
Djelić prekrasne atmosfere za koju je zaslužno stotinjak folkloraša pogledajte u videu i fotografijama.
(foto: FB FA Šiljakovina, KUD Nova zora)
Galerija slika
Pomrčina Sunca u objektivu goričkog fotografa Gorana Jakuša: „Najdraže mi je slikati prirodu, a ovaj fenomen bio je posebno iskustvo“
Gradsko vijeće sastaje se u utorak, na Dnevnom redu 21 točka
SDP izrazio nezadovoljstvo uslugom HEP-a u Velikoj Gorici
Uznesenje Marijino – Velika Gospa: Posebno svečano u Vukovini, dolazi velik broj hodočasnika
Carević: Hajduk, kao i svaka ekipa, ima svoje nedostatke i nadam se kako ćemo ih iskoristiti
Grad Velika Gorica stavio se na raspolaganje za pomoć Omišu