Novosti Sport Događanja

Zagrebačko ribolovno društvo uredilo jezero Vukovina: Postavljeno osam kanti za otpad

28.07.2026. / Redakcija

 Zagrebačko ribolovno društvo uspješno se prijavilo na Javni poziv udrugama za predlaganje programa i projekata u području zaštite okoliša i prirode za 2026. godinu od interesa za Grad Veliku Goricu.

U sklopu odobrenog projekta vrijedni članovi društva postavili su ukupno osam kanti za otpad na ribolovnim pozicijama i drugim frekventnim lokacijama oko jezera Vukovina.

 

Cilj projekta je unaprijediti brigu o okolišu, smanjiti količinu otpada u prirodi te svim posjetiteljima omogućiti ugodniji boravak na jezeru.

-Ovim putem pozivamo sve rekreativce, ribiče i ostale posjetitelje da uživaju u prirodnim ljepotama jezera te da svoj otpad odlažu isključivo u za to predviđene kante. Samo zajedničkim odgovornim ponašanjem možemo sačuvati jezero Vukovina čistim i urednim za sadašnje i buduće generacije.

Zahvaljujemo Gradu Velikoj Gorici na podršci projektu te svim članovima Zagrebačkog ribolovnog društva koji su svojim trudom i radom pridonijeli njegovoj uspješnoj provedbi - poručili su iz Zagrebačkog ribolovnog društva.

Podijeli