Ačkar i Tomašević se dogovorili o ZET-u: I dalje će nas spajati sa Zagrebom, za lokalne linije ide novi natječaj
Gradonačelnici Zagreba i Velike Gorice, Tomislav Tomašević i Krešimir Ačkar postigli su dogovor oko pružanja ZET-ove usluge javnog prijevoza za Veliku Goricu do kraja godine po nepromijenjenim uvjetima. Krajem godine ponovno će sjesti oko nastavka suradnje tijekom iduće godine, potvrđeno nam je iz gradske uprave.
Što se tiče lokalnih linija na području Velike Gorice, ZET je iskazao interes za povlačenjem sa istih, ali je dogovoreno da nastave s obavljanjem usluge prijevoza dok Grad Velika Gorica ne provede natječaj za lokalne linije. Hoće li na lokalnim linijama nastaviti voziti ZET ili novi prijevoznik ovisit će o natječaju koji je u pripremi. Tako danas kreće Savjetovanje s javnošću o samome natječaju koji definira uvjete budućeg prijevoza na lokalnim linijama između Velike Gorice i okolnih naselja, a nakon što se završi savjetovanje o samome dokumentu natječaja isti će se raspisati kako bi se utvrdio prijevoznik na tim linijama.
- Ono što je sigurno da će ZET i dalje voziti na linijama između Zagreba i Velike Gorice i u idućim godinama - potvrdili su nam u Gradu.
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"