Ačkar: Osigurali smo 5,5 milijuna kuna za biciklističku stazu do Starog Čiča
Gotovo 5,5 milijuna kuna odobreno je Gradu Velikoj Gorici za projekt biciklističke staze koja će spojiti Veliku Goricu i Staro Čiče.
Riječ je o projektu kojim će se biciklistička staza urediti na trasi stare ceste kod radara.
-Danas je potvrđena Odluka o sufinanciranju projekta ''Poboljšanje sustava biciklističke infrastrukture na području Grada Velike Gorice'' prijavljenog na Poziv na dostavu projektnih prijedloga ''Sustav biciklističkih staza na području Urbane aglomeracije Zagreb'', u okviru Operativnog programa ''Konkurentnost i kohezija 2014.-2020.''-javljaju iz Grada.
Projekt se sufinancira sa 85% u ukupnom iznosu od 5.417.677,52 kn, dok će preostalih 956 tisuća kuna osigurati Grad Velika Gorica.
-U okviru projekta predviđena je izgradnja nove biciklističke staze s javnom rasvjetom dužine 3.115 metara između Velike Gorice i Starog Čiča, uz jezero Vukovina i stari radar, a kojim se nastoji između ostalog riješiti problem nastajanja divljih deponija na predmetnom području. Ujedno, projektom je predviđeno i postavljanje ukupno 61 rasvjetnog stupa na postojećoj biciklističkoj stazi između Velike Gorice i Velike Mlake koja je ukupne dužine 2.840 metara - poručio je v.d. gradonačelnika Krešimir Ačkar.
Galerija slika
Mobilna ljekarna u Orlima od idućeg tjedna radi prema novom rasporedu
Proslava Dana Velike Mlake uz Kup natjecanje MNL VG Sjever: Cjelodnevna malonogometna uzbuđenja i zabava uz TS Trešnja
Policija kreće u pojačanu kontrolu: Posebno će nadzirati brzinu i alkohol
[VIDEO] Posljednja provjera završila porazom od Srninog Šahtara: Gorica novu sezonu otvara prvog dana kolovoza, doma protiv Osijeka
Vlč. Patrik Paulić novi upravitelj Župe sv. Martina biskupa u Šćitarjevu
Pješaci nepropisno prelazili cestu: Policija u akciji evidentirala 12 prekršaja