Bolji uvjeti za djelatnike i maloljetnike u Odgojnom zavodu Turopolje
Ministar pravosuđa Dražen Bošnjaković otvorio je danas obnovljenu zgradu internata i novu zgradu za smještaj maloljetnika u Odgojnom zavodu Turopolje. Uz brojne uzvanike događaju su prisustvovali i župan Stjepan Kožić i gradonačelnik Dražen Barišić.
Sredstva za ovu investiciju osigurana su kroz IPA program „Jačanje zatvorskog sustava RH“, a kako je Odgojni zavod izgledao prije i poslje radova možete vidjeti u prezentaciji Ministarstva pravosuđa OVDJE.
-Uvjeti u Zavodu sada će biti bitno bolji, i za život i za rad ljudi koji prolaze kroz zatvorski sustav. Važno je naglasiti da cilj zatvorskog sustava nije represija, već je cilj da se ljudi koji kroz njega prolaze, nakon što ga napuste, ponovno mogu integrirati u društvo. Zato je komponenta resocijalizacije vrlo važna, a posebno za maloljetne osobe-rekao je ministar Bošnjaković. U Odgojnom zavodu Turopolje trenutno je 48 maloljetnika, starosti od 14 do 23 godine.

-Razlika u uvjetima boravka i rada, sada i prije, nemjerljiva je. Do sada su i štićenici i službenici tijekom dana bili u kaputima. Mislim da to puno govori- komentirala je Sanja Habijanec Martinović, upraviteljica Odgojnog zavoda.
U sklopu poboljšanja rehabilitacijskih uvjeta u Odgojnom zavodu Turopolje, uz obnovu zgrade internata i gradnju nove zgrade, u kojoj su prostorije uprave, prostorije za prijem štićenika s dijagnostikom i prostorije za rad sa štićenicima te kazneni odjel za maloljetnike, rekonstruirana je i kuhinja Zavoda. Ukupno je uloženo oko 1,5 milijuna eura.
(Zagrebačka županija)
Galerija slika
U Pokupskom odana počast poginulim braniteljima Zagrebačke županije
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić