
Brojni vjernici prisustvovali prvoj godišnjici posvete crkve Uzvišenja svetog Križa u Kravarskom
Na Bijelu nedjelju svečanim misnim slavljem proslavljena je prva godišnjica posvete crkve Uzvišenja svetog Križa u Kravarskom.
Uz brojne domaće vjernike misnom slavlju nazočio je i potpredsjednik Vlade Tomo Medved, a u ime Zagrebačke županije zamjenik župana Ervin Kolarec te predsjednik Županijske skupštine Zagrebačke županije Mato Čičak. Ispred Grada Velike Gorice bio je gradonačelnik Krešimir Ačkar.
Osvrnuvši se na svetkovinu posvete crkve sisački biskup Vlado Košić kazao je kako je to prije svega dan zahvalnosti Bogu i ljudima zbog ove nove crkve, u čiju su se obnovu ugradili mnogi dobri ljudi i ustanove te mnogo znoja i ljubavi.
-Svi znamo da je ova crkva teško stradala uslijed potresa 2020. godine, a zahvaljujući entuzijazmu i zajedništvu mještana, a posebno sinergiji Općine, Vlade RH i Zagrebačke županije u rekordnom je roku, u svega 15 mjeseci, izgrađena nova crkva- rekao je zamjenik župana Ervin Kolarec, dodavši kako je Zagrebačka županija putem Javnog poziva dodijelila 1,6 milijuna eura za izgradnju crkve, dok je ukupno za obnovu na području općine Kravarsko dodijeljeno 2,6 milijuna eura.
(Foto: Zagrebačka županija)

Općini Orle 30 000 eura iz Fonda za zaštitu okoliša, utrošit će se na videonadzor i prometna rješenja

Gori krovište u Kovačićevoj, na terenu 9 vatrogasaca JVP-a

Velikogoričke mažoretkinje vratile se s Europskog prvenstva s tri nove medalje!

HEP najavio radove: Bez struje Šenoina i Seljine brigade, krajem tjedna i Šestak Brdo

Oko 160 korisnika obrađuje Gradske vrtove na nekoliko lokacija, u novom vrtu u Dobrilinoj slobodno još 10 parcela

Udruga žena Kuče organizira likovnu radionicu za djecu
