Dan sjećanja: Gorica i Turopolje svijetlili za Vukovar
Trideset godina prošlo je od pada grada Vukovara, događaja kojeg se danas s pijetetom sjećamo. Paleći svijeće počast svim žrtvama Vukovara i Škabrnje u Domovinskom ratu odana je jučer i u Velikoj Gorice.

Gorica je svijetlila za Vukovar. Imena grada heroja ispisana su lampašima u brojnim gradskim četvrtima, a "žilu kucavicu" našeg grada - Zagrebačku ulicu osvijetlili su velikogorički školarci.
Gradonačelnik Krešimir Ačkar sa suradnicima i HDZ-om Velika Gorica svijeće je upalio na Trgu Stjepana Radića te u Zvonimirovoj.

Vijenac i svijeće položili su članovi velikogoričkog SDP-a i to kod spomenika poginulim velikogoričkim braniteljima kod gradskog groblja...

...jednako kao i velikogorički MOST koji je na istom mjestu odao počast poginulim braniteljima iz Velike Gorice.

Počast su odale obrazovne ustanove. Lampaši su upaljeni ispred Srednje škole, Dječjeg vrtića Velika Gorica... Diljem Turopolja u mislima s Vukovarom, Gradom herojom, bili su Velikogoričani...
Lampioni za Vukovar gorjeli su diljem Turopolja. Fotografije stižu iz Buševca, Donjeg Podotočja, Turopolja...

A poruka je snažna: Da se žrtva Vukovara i Škabrnje na kojoj počivaju temelji slobodne Hrvatske nikad ne zaboravi ili nedaj Bože ponovi.
(foto: VGdanas/facebook DVD Gornje Podotočje/MO Turopolje/Moj Buševec)
Galerija slika
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"