Novosti Sport Događanja

Drugi požar smeća u Orlima u tjedan dana! Zapalio se divlji deponij, vatrogasci uputili apel građanima

25.06.2025. / Maja Peranić

U naselju Obed, na području općine Orle u ponedjeljak, 23. lipnja, u večernjim satima izbio je požar smeća koje se nalazi na divljem odlagalištu otpada. Ovo nije prvi takav slučaj, istaknuli su vatrogasci koji su se s buktinjom na istom mjestu borili i proteklih dana. Naime, u svega tjedan dana ondje su zabilježena dva požara, a ovaj posljednji proširio se na okolnu travu i nisko raslinje.

-Intervenirali smo na požarištu ilegalnog deponija otpada koji se proširio na okolnu travu. Požar je uspješno lokaliziran i ugašen, no važno je istaknuti kako se radi o već drugom požaru na istoj lokaciji u samo 8 dana. Prvi požar ugašen je 8 dana ranije, u intervenciji kolega iz JVP Velika Gorica. Ovakve situacije upozoravaju na opasnost i štetnost ilegalnog odlaganja otpada, koje osim što narušava okoliš, ozbiljno ugrožava sigurnost ljudi i imovine – naglasili su iz DVD-a Bukevje.

Uputili su i apel građanima koji se posebno odnosi na neodgovorne pojedince koji otpad odlažu za raznim lokacijama diljem Turopolja, a koja za to nisu namijenjena.

-Apeliramo na građane da ne odlažu otpad na neoznačenim i nelegalnim lokacijama. Hvala svima na podršci i povjerenju. Vaša sigurnost nam je na prvom mjestu – poručili su iz DVD-a Bukevje.

 

(foto: DVD Bukevje)

 

Galerija slika

Drugi požar smeća u Orlima u tjedan dana! Zapalio se divlji deponij, vatrogasci uputili apel građanima Drugi požar smeća u Orlima u tjedan dana! Zapalio se divlji deponij, vatrogasci uputili apel građanima Drugi požar smeća u Orlima u tjedan dana! Zapalio se divlji deponij, vatrogasci uputili apel građanima Drugi požar smeća u Orlima u tjedan dana! Zapalio se divlji deponij, vatrogasci uputili apel građanima

Podijeli