Dugogodišnji predsjednik goričkog Crvenog križa dobitnik Javnog priznanja Županije
Županijska skupština Zagrebačke županije na svojoj je jučerašnjoj sjednici donijela odluku o dodjeli Javnih priznanja Zagrebačke županije, a među dobitnicima se našao i jedan dobro znani Velikogoričanin.
Riječ je o dugogodišnjem predsjedniku Crvenog križa Velika Gorica, dr. Ivanu Jurkinu, koji je čak pet desetljeća proveo volontirajući, a prošle je godine primio i Nagradu Grada Velike Gorice na Svečanoj akademiji kojoj je prisustvovala i predsjednica Kolinda Grabar- Kitarović.
Podsjetimo, dr. Ivan Jurkin cijeli je svoj radni vijek proveo u Gorici kao liječnik, kao ravnatelj Doma zdravlja i dugogodišnji predsjednik Crvenog križa Velike Gorice. Na spomenutim mjestima dao je veliki osobni doprinos, a kao načelnik Sanitetske službe 153. brigade HV-a bio je spreman položiti i svoj život kada je početkom rujna 1991. godine u Pokupskom sudjelovao u izvlačenju ranjenika, izložen pogibelji usred neposrednog granatiranja.
Dr. Jurkinu nagrada će biti uručena na Svečanoj sjednici u povodu Dana Zagrebačke županije, 17. srpnja.
34 godine i 336 dana!
Fenomenalna Nina Vuković na Hanžeku srušila osobni rekord: U Grčkoj osvojila titulu prvakinje Balkana, u Zagrebu se približila magičnoj granici od dvije minute
Maloljetnik teško ozlijeđen nakon pada s bicikla u Zagrebačkoj
Život roditelja djece s teškoćama u razvoju: Između dječjeg ponosa u Fujiju i nevidljive borbe sa sustavom
Petrovo u Šiljakovini donosi dan ispunjen tradicijom, sportom i glazbom
Breška liga nastavlja se u Markuševcu: Dubranec i Donji Hruševec u derbiju trećeg kola