
Dva vozača uhićena tijekom policijskog nadzora, rekorder u promilima zaustavljen u Sisačkoj vozio neregistriranim autom
Policijski službenici Policijske postaje Velika Gorica su 25.-28. travnja od 22,00 do 06,00 sati proveli preventivno - represivnu akciju „Nadzor vozača pod utjecajem alkohola i/ili droga“, prilikom koje su utvrdili 14 ciljanih prekršaja:
- 9 prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola
- 1 prekršaj upravljanja vozilom prije stjecanja prava na upravljanje - ukinuta vozačka dozvola -bodovi
- 1 prekršaj nekorištenja sigurnosnog pojasa za vrijeme vožnje
- 1 prekršaj nepravilnog korištenje mobitela za vrijeme vožnje
- 2 prekršaja upravljanja neregistriranim vozilom.
Također je utvrđeno i 12 ostalih prekršaja iz domene prometa, što znači da je ukupno utvrđeno 26 prometnih prekršaja.
- Vozači koji su zatečeni pod utjecajem alkohola, a nisu zadržani do otrežnjenja, vozačka dozvola im je privremeno oduzeta na rok od 12 sati i isključeni su iz prometa.
Zbog težeg prekršaja uhićena su dva vozača i uz Optužni prijedlog prepraćen na Općinski sud – prekršajni odjel.
Najveća koncentracija alkohola:
U petak 25. travnja u 22,50, muškarac starosti 40 godina, upravljao je s osobnim vozilom zagrebačkih registracijskih oznaka marke „Citroen“ krećući se Sisačkom ulicom u Velikoj Gorici.
Nadzorom je utvrđeno da je upravljao vozilom za vrijeme dok je u organizmu imao prisutnost alkohola u koncentraciji od 1,86 g/kg., umanjeno za dopuštenu pogrešku od 0,10 g/kg.
Također je utvrđeno da je upravljao vozilom kojemu je isteklo važenje prometne dozvole za više od 15 dana i da kao vlasnik nije odjavio vozilo.
Isti nije recidivista, uhićen je, smješten u prostorije za zadržavanje do prestanka djelovanja opojnog sredstva, te je uz Optužni prijedlog prepraćen na općinski sud – prekršajni odjel.
-Za napomenuti je da se u vrijeme vikenda dogodilo osam prometnih nesreća, sve s materijalnom štetom – priopćili su iz policije.

Hrabra Gorica prvi put u povijesti slavila na Maksimiru: Pozo i Trontelj junaci, bezidejni Dinamo zasluženo ostao bez bodova

Pobjedničko otvaranje sezone: Marko Grubišić predvodio strijelce, Gorica u završnih desetak minuta slomila otpor Rudara

Može li Gorica pokvariti Dinamovo slavlje?

Velika Mlaka sigurnom pobjedom nad obrezinskom Mladosti predvodi 1. ŽNL, sjajna partija Turopolja i preokret za prvo slavlje!

Petar Krasnić zabio za gostujuće slavlje Turopoljca i vrh ljestvice, Jelačić ostao bez pobjede u Laduču

U Velikoj Mlaki obilježena 30. obljetnica pogibije hrvatskog branitelja Josipa Zidara
