FOTO Betlehemsko svjetlo stiglo u Gradsku upravu
Tradicionalno uoči Božića u Veliku Goricu stiže betlehemsko svjetlo. Jutros su ga u prostorije gradske uprave donijeli izviđači Turopoljske udruge skauta „Tur”.
Podsjetimo, Betlehemsko svjetlo u kome ogledamo poruku života Isusa Krista, upaljeno na mjestu njegova rođenja u Betlehemu, članovi Turopoljske udruge skauta Tur donijeli su u Veliku Goricu iz Zagrebačke katedrale. Stiglo je u nedjelju u župnu crkvu Navještenja Blažene Djevice Marije, a na blagdan Svete Lucije Turovci su ga predali plemenitašima na spravišću POT-a. Do Božića obići će i brojne župne crkve na području grada, a jutros je stiglo i u Gradsku upravu.

-Betlehemsko svjetlo već tradicionalno u Veliku Goricu donose nam članovi Turopoljske udruge skauta "Tur". Betlehemsko svjetlo nosi poruku ljubavi i mira u ovom danima adventa-poručio je gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Svi Velikogoričani koji će do Božića dolaziti na svete mise u župnim crkvama, mogu sa sobom ponijeti svijeću ili lampion te ga pripaliti na plamenu Betlehemskog svjetla. Tako imaju priliku svoj dom ugrijati toplinom poruke Betlehemskog svjetla.
Galerija slika
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"