
FOTO Budući policajci: Mališani DV Velika Gorica posjetili policijsku postaju
U Policijskoj postaji Velika Gorica u jutarnjim je satima vladalo pravo veselje. Mališani iz Dječjeg vrtića Velika Gorica, iz starije vrtićke skupine, posjetili su policajce kako bi iz prve ruke vidjeli i naučili što policajci rade. Dječja znatiželja nema granica, najviše ih je zanimalo kako hvataju lopove, gdje ih vode te je li teška škola za policajce.
-Ništa nije teško kada učite – kazali su im naši policajci nakon čega su gotovo sva djeca uglas viknula da će jednog dana i oni obući policijsku odoru.
Ovaj posjet nije slučajan, kazala nam je odgajateljica Nada Mišević.
-Projekt „Policija” je u našoj skupini počeo na inicijativu djece. Pokazali su interes, pa smo krenuli u izradu svega što je vezano uz policijsku profesiju. Nabavili smo prvo knjige, a budući da im je najzanimljivije kako uloviti lopova, onda smo se bavili detektivima. Izrađivali smo iskaznice, pričali smo o akademiji, o fizičkoj spremnosti, zdravlju, zdravoj prehrani, međuljudskim odnosima i o svemu onome što karakterizira dobrog policajca. Stoga smo im željeli pokazati sve ono što smo u vrtiću radili i imali smo priliku doći u PP Velika Gorica – kazala je odgojiteljica Nada Mišević.
I dok lopovi iz policijske postaje odlaze u lisicama, djeca su izašla s plišanim darom i prslukom. Zatim su im policajci pokazali kombi u kojemu voze uhapšene ljude, a koji je bio prava atrakcija, kao i policijski motor na koji su, naravno, morali i sjesti.
Nakon kratke edukacije, mališani su bili spremni za odlazak u vrtić na ručak, a naši policajci na daljnje intervencije.
Galerija slika

Požar u Sopu Bukevskom progutao Stjepanovu kuću, vatrogasci i mještani pokrenuli humanitarnu akciju

Velikogorička Udruga pripadnika 153. brigade HV-a obilježila četvrt stoljeća: „Održavamo sjećanja i istinu o Domovinskom ratu“

Novo Čiče: Pijani 65- godišnjak sletio s ceste i zaradio zabranu upravljanja vozilom

Na Prelecovu preporuku: Velikogoričanin David Čolina veliko pojačanje Osijeka

Fantastičan uspjeh i brončana medalja za mladu Lorenu Rinčić na European Youth Para Games u Turskoj: Svi smo ponosni!

Divovi 'srušili' Novo Brdo, zadržali maksimalan učinak i Veliku Bunu usmjerili prema tituli: Emanuel Đuretić i Matko Đurašin junaci velikog slavlja
