
Gorica i dalje na nuli, u županiji po jedna zaražena i ozdravljena osoba
Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije do srijede, 22.07.2020. do 11:00 sati evidentirana je 231 osoba kojoj je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom.
U odnosu na podatke od jučer radi se o jednoj osobi više, ali je i jedna osoba izliječena. Na području Zagrebačke županije trenutno je aktivno 55 slučajeva. Do sada je ukupno izliječeno 167 osoba, a 9 ih je preminulo.
Promjena u tablici u odnosu na podatke od jučer za potvrđene slučajeve je jedan novi slučaj u Ispostavi Dugo Selo. Tako je velikogoričko područje i dalje bez novih slučajeva zaraze, a ukupno je devet aktivnih slučajeva.
Ima promjena u tablici u odnosu na podatke od jučer i za izliječene slučajeve. Jedna izliječena osoba evidentirana je u Ispostavi Zaprešić.
Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije ponovno apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija.
-Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana- poručuju iz Županije.

Lokaciju buduće dnevne bolnice u Velikoj Gorici obišla resorna ministrica u pratnji gradonačelnika

Folkloraši okupljeni u KUD "Nova zora" predstavljat će Zagrebačku županiju na 59. Đakovačkim vezovima

Počelo ljetno radno vrijeme Policijske postaje Velika Gorica

Obnavlja se nadstrešnica na tržnici, svoje „kumice” sa svježim proizvodima pronađite kod Muzeja Turopolja

Lazina 'gazi' i dalje: Pobjedom u derbiju s Pešćenicom učvrstila lidersku poziciju, Čička Poljana i Kuče prvi pratitelji

Ribolovci pomažu očuvanju bioraznolikosti: U jezeru Vukovina Marijan Ljubas uhvatio 14 crvenouhih kornjača
