
Gotova je berba grožđa – ove godine urod je manji ali vina će biti jako kvalitetna
09.09.2024. / Mirjam Petretić Coha
Unatoč proljetnom mrazu, ponegdje i tuči te izuzetno vrućem ljetu i nikad ranijoj berbi vinogradari Vukomeričkih gorica zadovoljni su ovogodišnjom berbom. Grožđa je ove godine bilo manje.
Trsovi nisu bili jako opterećeni, nije bilo previše padalina stoga nije bilo ni značajnijih prisutnosti bolesti grožđa te je ono ubrano jako zdravo i u fazi pune zrelosti.
Sve to ukazuje da su omjeri sladora i kiselina odlični, mošt se neće morati puno doslađivati pa je na kraju zaključak da će se iduće godine piti puno manje, ali će zato vina biti visoko kvalitetna.
Nakon berbe vinogradari se okreću poslu u podrumima.
(Foto: Udruga Grozd)
Galerija slika
Zadnje objavljeno

Ulaganje od 50 milijuna eura realizirano u Velikoj Gorici: Grupacije SIAD i SOL otvorile novo postrojenje

Radovi na gradskoj tržnici u punom jeku: Nadstrešnica će biti čelične konstrukcije, a radi se i oborinska odvodnja

Rekonstrukcija ulice Matice hrvatske kreće u ponedjeljak

Stand up komičar Aleksandar Lazić otvara BUŠ KUŠ u Buševcu

Gorički gimnazijalac Ante Matković ostvario maksimalan rezultat na državnoj maturi iz matematike!

Buka od preleta Rafalea uznemirila građane, MORH: „Buka je jača tijekom niske naoblake”
