Grad jača sustav dojave divljih deponija
Ured za zaštitu okoliša Upravnog odjela za urbanizam i zaštitu okoliša Grada Velike Gorice uvodi elektronički obrazac za dojavu lokacija divljih odlagališta otpada i otpadom onečišćenog tla.
Slijedom zakonskih obveza iz Zakona o održivom gospodarenju otpadom Grad Velike Gorice uvodi elektronički obrazac za dojavu lokacija divljih odlagališta otpada i otpadom onečišćenog tla, kako bi se ojačao sustav dojave nepropisnog odlaganja otpada u okoliš, omogućilo učinkovitije kažnjavanje počinitelja i uklanjanje tako odbačenog otpada.
-Osim elektroničkog obrasca koji je dostupan on-line, od početka ove godine Ured je uspostavio i vlastitu GIS elektroničku bazu podataka o svim aspektima gospodarenja otpadom, u kojoj će se evidentirati sve građevine, spremnici za otpad, rute vozila za odvoz otpada, divlja odlagališta i drugi podaci važni za učinkovito upravljanje komunalnim sustavom gospodarenja otpadom. Uz donošenje Odluke o mjerama za uklanjanje odbačenog otpada na području Grada Velike Gorice na sljedećoj sjednici Gradskog vijeća, vjerujemo da će ovaj novi sustav brze dojave doprinijeti smanjenoj pojavi divljih odlagališta otpada i povećanoj svijesti građana o vlastitoj odgovornosti za pravilno postupanje s otpadom-poručili su iz Grada.
Podaci u bazi prezentirat će se građanima čim se za to steknu uvjeti, a elektronički obrazac možete pronaći OVDJE.
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"