Grad: Plaće smanjene direktorima, ravnateljima, pročelnicima, gradonačelniku i zamjenicima
Gradonačelnik i njegovi zamjenici 50 % plaće za mjesec travanj uplaćuju na račun Gradskog društva Crvenog križa, a u daljnjim mjesecima smanjuje im se plaća za 20 posto. Isti postotak smanjenja već od travnja ide direktorima i članovima uprava trgovačkih društava, za 15 posto plaće se smanjuju pročelnicima u gradskoj upravi, a za 10 posto ravnateljima gradskih ustanova.
- Prvi teret moraju podnijeti oni koji imaju najveće plaće i zato smo takvu odluku i donijeli. Nećemo dirati plaće djelatnicima, posebice onima koji sve ovo vrijeme rade u sustavu civilne zaštite i na poslovima koji omogućavaju normalno funkcioniranje komunalnog sustava ali i svih drugih vitalnih funkcija grada – izjavio je gradonačelnik Dražen Barišić koji je s ovom odlukom upoznao i predstavnike sindikata.
Uštede u proračunu ostvarit će se obustavom nekih aktivnosti koje nisu nužne u ovom vremenu i koje se neće moći odvijati ni u sljedećim mjesecima. Posljedice smanjenja prihoda sigurno će se osjetiti, a u kojim razmjerima ovisi i o daljnjim kretanjima gospodarstva, i samom trajanju cijele situacije epidemije.
Velikogorički glazbenici državni prvaci: Helena, Denonis i Stefan pobjednici u svojim disciplinama
Vatrogasac kod lidera primio osam komada
Povijesni odlazak na državnu završnicu za odbojkaše Kravarskog, u Zadar idu i mlađi kadeti Gorice
Mirjana Lučić zlatna na prvenstvu Hrvatske, Uspon s deset medalja treći u ukupnom poretku klubova!
Dan planeta Zemlje uz goričke majstore održivosti: Donesite staru odjeću i obuću i udahnite im novi život
Lejla Lea Kajfeš srebrna na jakom turniru u Španjolskoj, Petra Prlić seniorska viceprvakinja Hrvatske: Kontinuitet kvalitetnog rada i vrhunskih rezultata