Grad Velika Gorica izgubila dio svog teritorija?
Iz goričkog GLAS-a obratili su se javnosti kako bi ukazali na zanimljiv problem, koji do sada nije bio predmet rasprave. Njihovo priopćenje prenosimo u cijelosti:
U Republici Hrvatskoj zakoni se mogu mijenjati jedino u Saboru, a GLAS-u Velike Gorice nije poznato kada je došlo do promjene Zakona o područjima županija, gradova i općina u Republici Hrvatskoj i time se smanjilo područje Grada Velike Gorice.
Naime, ako se vozite Istočnom obilaznicom primijetit ćete kako na rasvjetnim stupovima od Domovinskog mosta pa do skretanja u Zračnu Luku Franjo Tuđman vijore zastave Grada Zagreba, a radi se o području Grada Velike Gorice.
S obzirom na to da se radi o teritoriju Grada Velike Gorice zašto svi korisnici Istočne obilaznice i Zračne luke ne bi znali kako se zračna luka nalazi na teritoriju Grada Velike Gorice? I to je jedan od načina promoviranja vlastitog grada.
-Ako žetončići u Saboru Republike Hrvatske nisu izmijenili Zakon, pitamo zašto se iz Grada Velike Gorice do sada nije reagiralo na ovu situaciju. Veselimo se budućim vožnjama Istočnom obilaznicom kada ćemo moći vidjeti zastave Grada Velike Gorice (a možda i pokoju sliku turopoljskih znamenitosti)- poručuju iz goričkog GLAS-a.
U Pokupskom odana počast poginulim braniteljima Zagrebačke županije
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić