Gradići: Provalio u kuću i ukrao kasicu-prasicu
S noći na ponedjeljak na utorak u mjestu Gradići dogodila se provala u obiteljsku kuću.
Policija je kazala kako je riječ o nepoznatom počinitelju koji je pokušao obiti vrata kuće, ali u tome nije uspio.
-Utvrđeno je da je nepoznati počinitelj prišao ulaznim vratima kuće koja je pokušao obiti i otvoriti zavlačenjem prikladnog alata u čemu nije uspio. Nakon toga prišao je susjednom prozoru te također zavlačenjem alata obio i otvorio ista, ušao u unutrašnjost, djelomično ispremetao stvari te otuđio jednu takozvanu kasicu-prasicu sa sitnim novcem u kojoj se nalazilo 50 kuna- kazali su iz PP Velika Gorica.
Proteklog vikenda u Donjoj Lomnici izvršena je krađa tri motorne pile iz otvorene garaže, a kazneno djelo se dogodilo u Novoj cesti.
-Lopov je došao do otključane garaže iz koje je otuđio dvije motorne pile marke Stihl i jednu motornu pilu marke Attica te se udaljio u nepoznato. Šteta ovim kaznenim djelom iznosi oko 2000 kuna-kazali su iz PP Velika Gorica.
Pomrčina Sunca u objektivu goričkog fotografa Gorana Jakuša: „Najdraže mi je slikati prirodu, a ovaj fenomen bio je posebno iskustvo“
Gradsko vijeće sastaje se u utorak, na Dnevnom redu 21 točka
SDP izrazio nezadovoljstvo uslugom HEP-a u Velikoj Gorici
Uznesenje Marijino – Velika Gospa: Posebno svečano u Vukovini, dolazi velik broj hodočasnika
Carević: Hajduk, kao i svaka ekipa, ima svoje nedostatke i nadam se kako ćemo ih iskoristiti
Grad Velika Gorica stavio se na raspolaganje za pomoć Omišu