
IZBORI Odaziv na drugi krug u Velikoj Gorici do 11,30 nešto veći od 5%
Od 7 sati otvorena su birališta diljem Hrvatske gdje traje drugi krug lokalnih izbora. Odaziv na drugi krug je manji u odnosu na drugi krug prije četiri godine te iznosi 11,63 %, dok je u drugom krugu lokalnih izbora 2021. godine do 11,30 glasovalo 14,09 % građana republike Hrvatske.
Izlaznost je mala i u Velikoj Gorici. Od ukupno 55.338 građana s pravom glasa to je pravo jutros iskoristilo tek 2.834 odnosno 5,31%, uz napomenu da podaci nisu dojavljeni s tri biračka mjesta. Očekivano je da je izlaznost u drugom krugu manja nego u prvom kad je u našem gradu svoje pravo glasa iskoristilo 12,96 % građana Velike Gorice, jer tada se odlučivalo o gradonačelniku, i gradskom vijeću. Izlaznost je veća u gradovima koji u prvom krugu izbora nisu dobili svoje gradonačelnike.
Na razini cijele Zagrebačke županije izlaznost u jutarnjim satima iznosi 8,01% i također je manja u odnosu na prvi krug (14,52%), kao i na drugi krug lokalnih izbora 2021. godine kada se također odlučivalo o županu, a na izbore je tada u jutarnjim satima izašlo gotovo 3% više birača Zagrebačke županije nego danas, odnosno 10,99 %.
Zagrebačka županija u ovom krugu ima najmanju izlaznost u Hrvatskoj. Najveću izlaznost ima Krapinsko-zagorska županija u kojoj je danas na izbore izašlo 18,56% birača.
Novi podaci o izlaznosti očekuju se u 17 sati.

Najveći malonogometni turnir u Europi: Ekipe Podrum, Vučice i NK Gorica izborile županijsku završnicu Coca-Cola Cupa

Rakarje će se uvijek sjećati dragog prijatelja Jure, s nadom da se tragedija u kojo je izgubio život nikad neće ponoviti

DVD Mičevec poziva na Dan otvorenih vrata

Pijanistički recital Veljka Glodića u Dvorani Galženica

Drnek: Na mopedu bez kacige i bez položenog vozačkog, istekla mu i registracija

SOS Dječje Selo: U potrazi smo za novom generacijom SOS mama, deset odlazi u mirovinu
