Još četrdesetak dana do otvorenja bazena
U prostorijama gradskog bazena u izgradnji danas popodne potpisan je ugovor o darovanju zemljišta Srednje strukovne škole Gradu Velikoj Gorici kako bi se ispunila i pravna formalnost uređenja pristupne ceste.
-Potpisali smo darovni ugovor sa Srednjom strukovnom školom koja je darovala zemljište za pristupnu cestu u sklopu projekta izgradnje gradskog bazena u Velikoj Gorici. Riječ je o nekretnini od 2.000 kvadrata u vrijednosti 1,6 milijuna kuna, Zagrebačka županija je donijela odluku, a danas smo potpisali ugovor sa školom. No od samih početaka ovog projekta, gdje će biti bazen i sve razgovarali smo najviše ravnatelj Stjepan Kos, tadašnji dogradonačelnik, i ja jer smo htjeli revitalizirati ideju iz osamdesetih godina kada je bazen bio u početnoj fazi planiran kraj Srednje škole. Već tada smo trebali dobiti 25-metarski bazen za Univerzijadu što se nažalost nije dogodilo, no sada će biti u istom okruženju-rekao je prilikom potpisivanja ugovora gradonačelnik Dražen Barišić.

Posla na gradilištu još ima, u tijeku su obrtnički radovi, a obzirom na kompleksnost radova na bazenu i prateću tehnologiju, do 10. kolovoza bi sve trebalo biti gotovo.
-Do 10. kolovoza imat ćemo tehnički pregled, do tada će biti svi radovi, i onda nakon eksperimentalnog rada od desetak dana,najviše dva tjedna, u zadnjem tjednu kolovoza otvorili bi bazen za javnost. Mislim da smo uspjeli u razumnom roku sagraditi ovakav objekt, a nakon toga ćemo ponuditi rješenja za sljedeću godinu da vani napravimo olimpijski bazen i jedan manji s vodenim atrakcijama-zaključio je gradonačelnik Barišić koji je nakon potpisivanja ugovora obišao gradilište sa suradnicima i ravnateljem Kosom.

Galerija slika
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!