"Kako god završilo, Kurilovec je već pobjednik": Ačkar uputio podršku igračima i stručnom stožeru NK Kurilovec pred povijesnu utakmicu!
Grad Velika Gorica s ponosom i velikim uzbuđenjem prati povijesni uspjeh velikogoričkog nogometnog kluba NK Kurilovec, koji danas od 18 sati na stadionu Maksimir igra četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa protiv GNK Dinamo.
Riječ je o utakmici koja će trajno ostati upisana u sportsku povijest našega grada. Tribine na maksimirskog stadiona večeras će ispuniti tisuće goričkih navijača koji će prema Zagrebu krenuti s jednim od pet navijačkih autobusa ili u vlastitom aranžmanu te s velikim uzbuđenjem pratiti ovaj povijesni nogometni dvoboj.
Podršku igračima i stručnom stožeru uputio je i prvi čovjek grada, gradonačelnik Krešimir Ačkar.
– Ovo je velik dan za Kurilovec i za cijelu Veliku Goricu. Ovakvi uspjesi pokazuju koliko sport znači za naše Velikogoričane i koliko kvalitetnog rada postoji u našim klubovima. Grad će i dalje snažno podupirati sport, jer ulaganje u sport znači ulaganje u našu djecu, u zdrave navike. Dečkima želim da na teren izađu hrabro i s vjerom u sebe. Neka uživaju u trenutku koji su zaslužili. Kako god utakmica završila, Kurilovec je već pobjednik – naglasio je gradonačelnik Ačkar.
Posebnu težinu ovom uspjehu daje činjenica da je Kurilovec do četvrtfinala stigao zahvaljujući velikoj pobjedi 2:1 nad prvoligašem iz Pule, NK Istra 1961. Tim trijumfom klub je osigurao povijesni plasman među osam najboljih, ali i vrijedan koeficijent koji će mu u narednim sezonama jamčiti nastup u prvom kolu Kupa.
Utakmica na Maksimiru imat će i poseban, emotivan uvod. Početni udarac izvest će Velikogoričanin Ivan Šćepina, mladi nogometaš koji je 2024. godine doživio tešku nesreću kada je pao s krova, pokušavajući dohvatiti loptu. No, prije nesreće imao je zapaženu ulogu u juniorskoj momčadi Kurilovca, a ovo će mu biti snažan poticaj u nastavku rehabilitacije.
Ova utakmica nadilazi sport i bez obzira na ishod susreta, NK Kurilovec već je ostvario povijesni uspjeh i učinio Veliku Goricu ponosnom, istaknuli su iz Grada Velike Gorice.
"Ženijalni dani" u Retro kinu Galženica uz krimi dramu "Privatan život"
"Kako god završilo, Kurilovec je već pobjednik": Ačkar uputio podršku igračima i stručnom stožeru NK Kurilovec pred povijesnu utakmicu!
Pizza majstor „Basilica” Elvis Todorovski pobijedio na natjecanju u pripremi pizze: „Neobična kombinacija s ljubičastim krumpirom oduševila je žiri”
Pojačani nadzor prometa u Velikoj Gorici: Utvrđeno 12 prekršaja, najviše zbog nekorištenja pojasa
Harambašić: Naravno da je tu i sportska želja, želimo skrenuti pozornost na svoje kvalitete; Kovačević: Poštujemo Kurilovec, u nogometu ne smijete nikad reći 'lako ćemo'
Utakmica života!