Kožić nepravomoćno osuđen, uložit će žalbu na presudu
Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić nepravomoćno je osuđen na 11 mjeseci zatvora uz rok kušnje od tri godine. Presuda je to zagrebačkog Županijskog suda, a Kožića se tereti za trgovanje utjecajem i krivotvorenje službene isprave.
Slučaj seže u 2021. godinu kada je, po nalogu USKOK-a župan Kožić ispitan od strane policije zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela. Teretilo ga se da je u ožujku iste godine naložio svojoj pročelnici da troškove kateringa za svoje liječenje plati iz proračuna Zagrebačke županije. Radilo se o oko 700 eura koje je Kožić kasnije nadoknadio, no prije toga je činjenicu da je njegov privatni trošak platila županija pokušao prikriti tvrdeći da je bila riječ o trošku za ručak s predstavnicima Ministarstva obrazovanja.
U nepravomoćnoj presudi sudac Vjeran Blažeković obrazložio je kako je presuda protiv Stjepana Kožića poruka političkim elitama da će kompromitiranje njihova položaja biti sankcionirano čak i u slučaju minornih iznosa.
Nepravomoćna presuda županijskog suda nije konačna te će, doznaje se, župan Stjepan Kožić na nju uložiti žalbu. Konačnu presudu u ovom slučaju donijet će viši sud.
Svjetski dan darivatelja krvi: „Najvrjedniji poklon koji se ne može kupiti“
Na nasipu u Novakima Šćitarjevskim planuo požar, u potpunosti izgorio bager
Suradnja, baština i održivi turizam u fokusu InterWine radionice u Velikoj Gorici
U Gradićima održana 11. etno-likovna kolonija „Bojama čuvamo baštinu“
Impresivna slika ljudi koji 150 godina požrtvovno čuvaju svoju zajednicu: „Velika Gorica je grad vatrogastva!“
Dan otvorenih vrata JVP-a uz robote, K9 timove i veliko goričko srce