Kožić nepravomoćno osuđen, uložit će žalbu na presudu
Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić nepravomoćno je osuđen na 11 mjeseci zatvora uz rok kušnje od tri godine. Presuda je to zagrebačkog Županijskog suda, a Kožića se tereti za trgovanje utjecajem i krivotvorenje službene isprave.
Slučaj seže u 2021. godinu kada je, po nalogu USKOK-a župan Kožić ispitan od strane policije zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela. Teretilo ga se da je u ožujku iste godine naložio svojoj pročelnici da troškove kateringa za svoje liječenje plati iz proračuna Zagrebačke županije. Radilo se o oko 700 eura koje je Kožić kasnije nadoknadio, no prije toga je činjenicu da je njegov privatni trošak platila županija pokušao prikriti tvrdeći da je bila riječ o trošku za ručak s predstavnicima Ministarstva obrazovanja.
U nepravomoćnoj presudi sudac Vjeran Blažeković obrazložio je kako je presuda protiv Stjepana Kožića poruka političkim elitama da će kompromitiranje njihova položaja biti sankcionirano čak i u slučaju minornih iznosa.
Nepravomoćna presuda županijskog suda nije konačna te će, doznaje se, župan Stjepan Kožić na nju uložiti žalbu. Konačnu presudu u ovom slučaju donijet će viši sud.
Mlade nade goričkog rukometa na prestižnom turniru u Kataloniji: Ovo je nagrada našim dečkima za naporan rad i odricanje tijekom cijele sezone!
Zbog radova na cjevovodu dio Mraclina u srijedu bez vode
Fešta na užarenom goričkom pijesku: Josip Pribanić i Daniel Pokeršnik te Lorena Bosnar Zelenika i Mia Ninčević pobjednici 11. Gorica Opena
Dajte svoje mišljenje o pravilima na gradskim grobljima: U tijeku javno savjetovanje o novoj odluci
Ljeto uz poklone u KTC-u u Velikoj Gorici: Posjetite supermarket i osvojite nagrade!
Velikogorički vinari opet uspješni na 58. izložbi vina kontinentalne Hrvatske