Mališani Centra sjajnom priredbom obilježili Dan osoba s invaliditetom
U sklopu obilježavanja Dana osoba s invaliditetom štićenici goričkog Centra za odgoj i obrazovanje u utorak su u prepunoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta održali tradicionalnu priredbu „Gradu s ljubavlju“.
Bila je to četvrta predstava u koju su djeca, učitelji i voditelji Centra i ovog puta uložili puno ljubavi, truda i rada, a suza radosnica ponosnih roditelja i prijatelja nije nedostajalo ni u ovom izdanju.
Nakon što ih je puna dvorana POUVG-a pljeskom pozvala na pozornicu, mališani i njihovi malo stariji kolege naprosto nisu prestajali oduševljavati okupljene goste. Redale su se folklorne izvedbe, pjesme, ples, recitacije i uistinu majstorski uvježbane koreografije pa je zaista bilo teško prosuditi koja točka je bolja od druge.

-Ja mislim da su svi uživali kao i u protekle tri godine, ova četvrta je po meni i bolja od prethodne tri i mislim da ćemo biti bolji svake sljedeće godine. S radošću radimo ovu priredbu, veselimo se blagdanima, veselimo se što možemo sudjelovati u ovom blagdanskom raspoloženju u našem gradu i što smo dio toga. Vjerujem da ćemo tako i dalje- rekla je ravnateljica Centra za odgoj i obrazovanje, Nikolina Vučković-Barišić.

Kako nam je otkrila, puno je truda uloženo u ovu predstavu, a počeli su vježbati još početkom školske godine.
-Naši učitelji, odgajatelji i mi svi skupa u Centru smo se potrudili da bi ovo danas ovako lijepo i uvježbano izgledalo. Djeci je uvijek bitno da oni mogu pokazati ono što oni rade, a u ovim blagdanskim danima to im je još bitnije jer se tada svi nekako osjećamo bolje, ljepše i radosnije u ovom najradosnijem mjesecu u godini- zaključila je ravnateljica.


Po završetku programa, prilikom izlaska djece i učitelja na pozornicu, za kraj ih je iznenadio Sveti Nikola koji im je podijelio paketiće s poklonima te tako unio još malo radosti među njih, makar je teško kazati da postoji veća radost od one koje su izazvali tijekom 45-minutne izvedbe.
Kako je bilo sinoć pogledajte u našoj velikoj fotogaleriji.
Galerija slika
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!