Marina Drašković primila nagradu "Ponos Hrvatske"
Svečana dodjela nagrade za humanost, hrabrost, poštenje i dobrotu “Ponos Hrvatske” za 2017. godinu jučer je u Zagrebu okupila 15 nagrađenih građana, a nagradu je primila i Marina Drašković iz Velike Gorice.
-Meni najviše znači to što sam ovom nagradom dobila priliku promovirati Judo klub Fuji na državnoj razini i što je time više ljudi čulo za nas i upoznalo se s našim radom-rekla nam je Velikogoričanka Marina Drašković iz Judo kluba za osobe s invaliditetom "Fuji".
Osnivanjem kluba Fuji Marina Drašković omogućila je brojnoj djeci psihofizički razvoj u okruženju u kojem svako dijete napreduje kako može. U radu kluba osnovanog prije pet godina sudjeluje 35 djece s cerebralnom paralizom, Downovim sindromom, intelektualnim poteškoćama, motoričkim poteškoćama i poremećajima autističnog spektra, a raspodijeljeni su u osam grupa.
-I dalje nam je želja i cilj naša dvorana, mislim da je realno da kroz 5 godina ostvarimo taj cilj. Dvorana u kojoj vježbamo je prekrasna, ali nemamo mjesta više, dok lista čekanja raste jer sve više ljudi je zainteresirano za naš rad i da uključe djecu, a mi ih nemamo više gdje primiti-rekla nam je Marina.
Uoči jučerašnje dodjele nagrade svi građani proglašeni "Ponosom Hrvatske" ovog tjedna primljeni su i u Hrvatskom saboru gdje im je u ime svih saborski zastupnika čestitao predsjednik Sabora Goran Jandroković. Sigurni smo da će se za Judo klub Fuji i dalje čuti, a o Marininom plemenitom radu najbolje govori Facebook komentar mlade članice "Fujija" Lane Mićanović: "Do sada je bila samo naš ponos, a sada je i cijele Hrvatske!".

(foto: Facebook; Hrvatski sabor)
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić
Večeras pogledajte film „Fanfare“ pod vedrim nebom na Tuđmancu