Mladi poduzetnik oštetio tvrtku iz Vukovine za milijun kuna, a Državni proračun za dodatnih 400 tisuća
Policijski službenici Policijski uprave zagrebačke dovršili su kriminalističko istraživanje nad 25-godišnjakom zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela „Zlouporaba povjerenja u gospodarskom poslovanju“ i „Utaja poreza ili carine“, izvijestila je policija. Riječ je o tvrtki s područja Vukovine s čijeg je bankovnog računa osumnjičeni podigao iznos od milijun kuna, a da ga nije koristio u poslovne svrhe.
-Sumnja se da je od kraja listopada 2016. godine do kraja siječnja 2017. godine kao odgovorna osoba trgovačkog društva s područja Vukovine, s bankovnog računa podigao novčani iznos od oko 1 milijun kuna dok podignuti novac nije koristio u poslovne svrhe te je tako oštetio trgovačko društvo-kazali su u policiji.
Osumnjičeni je također, kao odgovorna osoba, izdao ukupno 25 izlaznih računa s iskazanim i obračunatim porezom na dodanu vrijednost u iznosu od oko 365.370 kuna, iako je kao mali porezni obveznik bio oslobođen plaćanja poreza na dodanu vrijednost te nije imao pravo iskazivati porez pa je samim time oštetio Državni proračun Republike Hrvatske za navedeni iznos, dodali su u policiji.
Ukupna materijalna šteta iznosi oko 1,4 milijuna kuna.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja protiv okrivljenog podnijeta kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.
Pjesma, ples i tradicija: KUD Stari grad Lukavec poziva na godišnji koncert
Vatrogasci slave svog zaštitnika: Pridružite se svečanoj povorci i misi
Novo Čiče postaje gastro središte Turopolja: Na Chill&Grill prijavljeno rekordnih 29 ekipa!
Gorica propustila srušiti prvaka: Nismo zaslužili izgubiti, ali smo izgubili
Predavanje o izazovima roditeljstva prijevremeno rođene djece u Gradskoj knjižnici
U Sisačkoj uhvaćen vozač bez dozvole i pod utjecajem alkohola, dobio kaznu zatvora