
Motociklisti i biciklisti pod povećalom policije
Sunčano i toplo vrijeme, kao i svake godine dolaskom proljeća, na ceste je izmamilo veliki broj motociklista i biciklista, pa se stoga 6. i 7. travnja na području Policijske uprave zagrebačke provodi akcija nadzora vozača mopeda, motocikala i bicikala.
Cilj akcije je povećanje razine stanja sigurnosti u prometu na cestama i smanjenje broja stradalih osoba.
-Policija će sankcionirati prekršaje motociklista i mopedista kao što su nepropisna brzina, nekorištenje zaštitne kacige, istek važenja prometne dozvole, neregistriranje vozila, upravljanje prije stjecanja prava, bez kategorije, neisticanje ili nepropisno isticanje registarskih pločica, tehnička neispravnost i druge prekršaje-priopćili su iz PUZ-a.
Iz policije su najavili da će posebnu pozornost obratiti na sankcioniranje prekršaja biciklista kao što su nekorištenje svjetala i reflektirajućih prsluka noću i u uvjetima smanjene vidljivosti, tehnička neispravnost bicikala, nekorištenje prometne površine namijenjene za promet biciklima, upravljanje biciklom pod utjecajem alkohola i ostalo.

Idete na AIRVG? Evo važnih informacija o prijevozu i parkingu

Požar u Lukavcu podmetnut, u tijeku kriminalističko istraživanje

Mladi trubač Tibor Rajtarić niže uspjehe: Zasjao na tronu "Dalekih akorda" s maksimalnim brojem bodova

Vito Čaić - velikogorički Dinamovac jedva čeka nedjeljni okršaj s Hajdukom: Pokazali smo im i prošli put koliko smo neugodni

Krenuli radovi u Bratstvu I: Ulicu očekuje kompletna rekonstrukcija, a radi se i u drugim dijelovima grada

Počinju VG FEST i Dani mladih i obitelji: Koncerti, radionice, plesne i sportske aktivnosti za sve generacije
