Motociklisti i vozači automobila pod povećalom policije u petak i subotu
U vikendu pred nama policija nastavlja s pojačanim nadzorom vozača na svim prometnicama na području PUZ-a pa tako i na velikogoričkim prometnicama.
U petak i subotu, 12. i 13 travnja, na području Policijske uprave zagrebačke provest će se pojačani nadzor vozača motocikala i osobnih automobila koji grubo krše prometne propise.
-Cilj akcije je povećanje razine sigurnosti u prometu te je usmjerena na sprječavanja najtežih prometnih prekršaja uz poseban naglasak na prekršaje nepropisne brzine kretanja motocikala i vozila, prolazaka na znak crvenog svjetla ili više uzastopnih prolazaka, nekorištenja zaštitne kacige vozača i putnika na motociklima, isteka važenja prometne dozvole i neregistriranih vozila, upravljanja prije stjecanja prava na isto, upravljanja bez odgovarajuće kategorije, neisticanja ili nepropisnog isticanja registarskih pločica na motociklima te na prekršaje tehničke neispravnosti vozila-ističu iz policije.
U provedbi akcije koristit će se i uređaji za mjerenje razine buke. Posebna pozornost posvetit će se i povratnicima-recidivistima u cestovnom prometu.
-Kako bi bilo što manje tragičnih događaja i kako bi se razina sigurnosti u cestovnom prometu podigla na još višu razinu, ovim putem pozivamo vozače i putnike u cestovnom prometu da se pridržavaju zakonskih odredbi-zaključili su iz policije.
Prevaranti u Okuju 68-godišnjakinji iz kuće ukrali tisuće eura
Meštrica slavila šestu u nizu, u Novom Čiču gostuje obrezinska Mladost, Posavec u Leknenom igra još jedan derbi za naslov prvaka
Budi heroj, daruj krv: Crveni križ organizira akciju dobrovoljnog darivanja krvi
Nagrađivani dokumentarci u Retro kinu Galženica: Ne propustite besplatne projekcije u Tjednu dokumentarnog filma!
Hit monodrama Ane Poznanović “Ako sam žena, nisam konj” stiže u Buševec
Carević: Baš smo kolektivno podbacili, skupa sa mnom