
MUP pozvao motocikliste na oprez
Potaknuti velikim brojem prometnih nesreća sa smrtnim posljedicama koje su se posljednjih dana dogodile diljem Hrvatske iz MUP-a su objavili otvoreno pismo u kojemu motocikliste pozivaju na oprez u prometu.
Naime, prema podacima policije u zadnjih nekoliko dana život je izgubilo čak osam vozača ili suvozača na motociklima i mopedima, a većina tih nesreća uzrokovana je prebrzom i neopreznom vožnjom samih vozača, pa stoga iz MUP-a apeliraju na sve zaljubljenike u motocikle da ne pridonose crnim brojkama nego da poštujući propise, defenzivnom vožnjom i promišljanjem, u prvom redu brinu o sebi samima, ali i sigurnosti drugih sudionika u prometu.
-Na hrvatskim cestama, u zadnjih pet godina poginulo je 213 motociklista i 56 mopedista (vozači i putnici). Ove brojke znače da je najmanje 270 obitelji osjetilo posljedice nenadoknadivog gubitka svojih najmilijih, a ako se ovaj crni niz nastavi i ove ćemo godine zabilježiti dvoznamenkasti broj poginulih motociklista i mopedista- upozorili su iz policije.

Za sigurniji promet: Na zahtjev mještana, Mraclin dobiva uspornike

Gorica ima svog predstavnika na Formuli Student: 24- godišnji David voditelj je dinamike vozila u timu s FSB-a

Ščitarjevo u Kosnici proslavilo šampionsku titulu, Andautonija osvojila turnir mladih nada MNL VG Sjever

Bikovi novu sezonu otvaraju s dvije domaće utakmice: Miljkoviću stigla dva nova mlada igrača

Svečana misna slavlja i tradicionalno proštenje povodom blagdana Velike Gospe u Vukovini, stižu hodočasnici iz svih krajeva Hrvatske

I ove godine se u Okuju igra 'za našeg Peru': Bliži se novo izdanje Memorijala Petar Bartolić, još je par slobodnih mjesta
