Na Kupi odali počast poginulim braniteljima
Povodom obilježavanja Dana Zagrebačke županije, delegacija Zagrebačke županije odala je počast poginulim hrvatskim braniteljima s područja Zagrebačke županije kod spomen obilježja na mostu na rijeci Kupi u Pokupskom.
U izaslanstvu Županije, uz župana Stjepana Kožića i predsjednika Županijske skupštine Damira Mikuljana bili su i zamjenici župana Nadica Žužak i Hrvoje Frankić te potpredsjednica Županijske skupštine Ljubica Ambrušec.

-Polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća želimo održati živom uspomenu na njihove živote koji su utkani u temelje „Lijepe naše“. Ove godine obilježavamo 25 godina od uspostavljanja županijskog ustroja u Republici Hrvatskoj. Te obljetnice kao ni Dana županije ne bi bilo da nismo imali branitelje koji su za slobodnu Hrvatsku grudu bili spremni dati ono najvrjednije, vlastiti život. Tu žrtvu nikada ne smijemo zaboraviti- kazao je župan Kožić.
Molitvu za poginule branitelje predvodio je velečasni Antun Pećar, upravitelj župe u Pokupskom.

(Foto: Zagrebačka županija)
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!