Nakon dva dana Gorica bilježi nove slučajeve zaraze, u županiji 10 pozitivnih i 14 izliječenih
Nakon dva dana bez zaraženih koronavirusom, Velika Gorica u protekla 24 sata bilježi nove slučajeve.
-Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do srijede, 09.09.2020. do 10:00 sati evidentirano je 560 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 385 osoba, a 13 ih je preminulo. Trenutno su aktivna 162 slučaja- priopćili su iz Županije.
U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 10 osoba; jedna u Svetoj Nedelji, tri u Zaprešiću, po dvije u Velikoj Gorici i Dugom Selu, jedna u Općini Pokupsko i Općini Brckovljani, a izliječeno je 14 osoba.
Kako navode iz Županije, od 10 novooboljelih osoba šest su kontakt prethodno oboljelih, jedan slučaj je povezan s boravkom u BiH, jedan slučaj povezan je s ljetovanjem na obali, dok je za dva slučaja nejasna epidemiološka anamneza. Samoizolacija je propisana za još 29 osoba.
U odnosu na podatke od jučer, dvije preminule osobe su s područja grada Dugog Sela i općine Brckovljani, a preminule su 4. i 7. rujna, dodali su iz Županije.
Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.
Igraonica Funly u Donjoj Lomnici: Nova oaza zabave koja osvaja djecu i roditelje
Stigle domaće jagode: U centru grada ukusne sorte Murano, prošlogodišnje pobjednice
Posavec 'sedmicom' nastavio 'gaziti' prema tituli prvaka, u Rakovcu zaustavljen nevjerojatni pobjednički niz Meštrice, Dinamo Hidrel uzeo bod kod Pribića
"Zeleni prsten prijateljstva": Buševec domaćin 22. Međunarodnog dječjeg folklornog festivala
Carević: Osjetio se taj pad energije, morali smo 'zatvoriti' utakmicu, ali me veseli što se znamo i obraniti
Zagrebačka županija osigurala 1,9 milijuna eura potpora poduzetnicima, povećani maksimalni iznosi