Naoružani pljačkaš zlatarnice u Ilici bio je aktivan i u Gorici, prouzročio je štetu od 1,25 milijuna kuna
Razbojnik (37) koji je u srijedu ujutro uz prijetnju pištolja opljačkao zlatarnicu u zagrebačkoj Ilici prošle je godine „operirao“ i na velikogoričkom području, potvrdila je Policijska uprava zagrebačka.
Detaljnim kriminalističkim istraživanjem dokazano je da je osumnjičeni muškarac od 23. studenoga 2020. godine do 3. veljače 2021. godine počinio još 13 kaznenih djela razbojništava, od kojih dva u pokušaju. Unazad tri mjeseca na području Centra, Črnomerca, Medveščaka, Trešnjevke, Trnja i Velike Gorice u pet navrata počinio je razbojništvo u zlatarnicama, u sedam navrata u ljekarnama te u dva u trgovinama.

-Maskiran medicinskom maskom ulazio bi u objekte, raspitivao se o proizvodima i predmetima prodaje, a zatim bi, u pogodnom trenutku, uz verbalnu prijetnju ili uz prijetnju pištoljem od zaposlenih osoba otuđivao nakit i novac- priopćili su iz PUZ-a dodavši da materijalna šteta nastala počinjenjem navedenih kaznenih djela iznosi oko 1,25 milijuna kuna.
Podsjetimo, 3. veljače nekoliko minuta prije 10 sati, u zlatarnici u Ilici, tada nepoznati muškarac je uz prijetnju pištolja počinio razbojništvo nad 44-godišnjom zaposlenicom te s otuđenim nakitom pobjegao s mjesta događaja. Tada su policijski službenici, u sklopu intenzivne potrage, na raskrižju Ulice Republike Austrije i Jagićeve ulice, njegov daljnji bijeg spriječili, uhitili ga i doveli u službene prostorije te proveli kriminalističko istraživanje.

Nakon provedenog kriminalističkog istraživanja policijski službenici Sektora kriminalističke policije osumnjičenog su predali pritvorskom nadzorniku, a posebno izvješće je dostavljeno Županijskom državnom odvjetništvu u Zagrebu.
Foto: PU zagrebačka
Galerija slika
U kapelu u Roženici došle moći Svete Marije Margarete Alacoque
KUD Dučec poziva na koncert „Narodil se Jezuš Bog“ u Mraclin
Prijave za Hvidru još do subote, u nedjelju kreće uzbudljiva malonogometna akcija u srednjoškolskoj dvorani
Blagdan je svetog Stjepana prvomučenika: Prema običajima na Štefanje se ide u posjet rodbini, susjedima i prijateljima
Uspomene za cijeli život: Mlade rukometašice Udarnika i ove godine otputovale u Švedsku na jedan od najvećih svjetskih turnira
Blagdanska aukcija Futsal Dinama za JKOSI Fuji: Dresovi na licitaciji, cilj je do kraja veljače prikupiti deset tisuća eura za odlazak na turnir u Švicarsku