Pješacima upozorenja zbog prelaska "na crveno"
Akciju "Zaštita pješaka" jučer je na svom postajnom području provela PP Velika Gorica. Ukupno je zabilježila 11 prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, od čega se 10 odnosilo na pješake koji su prelazili cestu dok je bilo upaljeno crveno svjetlo. Pješacima su podijeljena pisana upozorenja za prekršaje. Uz navedene, zabilježen je još jedan prometni prekršaj.
Akcija se provodila kako bi se kod vozača i pješaka potaknula pozitivna ponašanja u prometu, a u cilju smanjenja broja prometnih nesreća s najtežim posljedicama, gdje uzrok zna biti i nepoštivanje prometnih propisa od strane vozača i pješaka. Pješaci su najranjivija skupina sudionika u prometu, istaknula je policija.
Tijekom provođena akcije nije bilo prometnih nesreća navedene skupine sudionika.
(foto: ilustracija)
Francuski krilni napadač 'sletio' u Goricu na startu priprema za novu sezonu: Klub ima jasnu viziju...
Vikend na goričkim cestama: Dvanaest nesreća, tri uhićenih vozača, rekorder s 2,2 promila skrivio prometnu u Kolarevoj
[FOTO] Partizanovci ponovno slavili na Udarniku
HEP najavio radove: Bez struje u Kozjači, Šiljakovini i Velikoj Buni
Udruga umjetnika "Spark" sudjelovala u programu Ivanja u Novom Čiču
Kreativnost bez granica: U ARTKVART-u održana završna izložba dječjih radova