Pokorili su Atlantik! Branitelji Martin i Werner sretno stigli na cilj
Hrvatski dragovoljci Martin Cruickshank i Werner Ilić preveslali su Atlantski ocean! Vijest o uspješno izvršenom pothvatu ovog dvojca stigla je danas, točno na Dan planeta Zemlje kada su sretno pristigli na kopno, u luku Bridegtown na Barbadosu. Ova njihova misja osim domoljubnog i humanitarnog ima i ekološki karakter.
Podsjetimo, simbolično i prigodno - na dan kad je međunarodna zajednica službeno priznala Republiku Hrvatsku, 15. siječnja, 61-godišnji Martin i 54-godišnji Werner krenuli su na put čamcem preko Atlantskog oceana iz Velike Gorice, a ispred Muzeja Turopolja im je organiziran svečani ispraćaj.
Na ovaj, 6 500 kilometara dug put, krenuli su točno u podne kombijem iz Velike Gorice preko Slovenije, Italije, Francuske, prema jugu Španjolske nakon čega su se trajektom uputili do Kanara odakle su isplovili 30. siječnja 2022. u svom 7,5 metara dugom čamcu.
Na cilj su stigli i prije zadanog roka i tako postali prvi Hrvati koji su pokorili Atlantski ocean.
Muškarac popio tekućinu u lokalu u Kolarevoj i završio u bolnici! Policija istražuje slučaj
[VIDEO] Slavlje mladih nada goričke odbojke protiv zagrebačke Mladosti!
Ekonomska škola u „Virtualnom plesnom showu“ – podržimo ih svojim glasom na putu do pobjede!
Sjajan rezultat akcije Crvenog križa: Prikupljeno 214 doza krvi!
Počinje ljetno računanje vremena: Kazaljke sata "guramo" unaprijed!
Zbog nevremena više od 400 intervencija na području Zagrebačke županije: Stožer obišao najpogođenija područja