Pokrenuta peticija za izmještanje asfaltne baze iz Donje Lomnice
Inicijativa "Stop izgradnji asfaltne baze u Donjoj Lomnici" poziva na potpisivanje peticije kojom traže izmještanje asfaltne baze iz Donje Lomnice.
Lomničani su istaknuli kako je peticija jedini način da se upozori javnost na kršenje Arhuške konvencije, Deklaracije o ljudskim pravima i Ustava RH.
-Tražimo od Vlade RH da u svoj dnevni red uvrsti točku o izmještanju asfaltne baze iz Donje Lomnice. Želim izmještanje pogona asfaltne baze i betonare Strabaga iz Donje Lomnice, iz naseljenog mjesta, iz blizine vrtića i škola, 10 metara od prozora dječje sobe, koja je izgrađena protivno volji mještana, kojoj je dokumentacija izdana bez obavještavanja javnosti, na područje industrijske zone, van zone stanovanja-stoji u tekstu kojim Inicijativa poziva na potpisivanje peticije.
Peticiju možete potpisati OVDJE. Danas do podneva prikupljeno je 575 potpisa.
(Ivana Crnković)
U Pokupskom odana počast poginulim braniteljima Zagrebačke županije
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić