Policija najavila preventivno-represivnu akciju: Vozači, pripazite na prometne propise
Od 15. do 21. prosinca 2025. na području Policijske uprave zagrebačke provest će se preventivno-represivna akcija „Nadzor vozača pod utjecajem alkohola i/ili droga“ usklađena s akcijama Europske unije za 2025. godinu.
Navedenu preventivno-represivnu akciju zagrebačka će policija provoditi s ciljem povećanja sigurnosti na cestama, a pojačani nadzor bit će usmjeren na prekršaje vožnje pod utjecajem alkohola i droga te nadzor brzine kretanja vozila, nepropisnog kretanja kolnikom, nepoštivanja prednosti prolaska, nepropisnog pretjecanja, prekršaja vozača prema pješacima, nekorištenja sigurnosnog pojasa vozača i svih putnika u vozilima, nepropisne uporabe mobitela u vožnji i drugih prekršaja koji utječu na nastanak ili posljedice prometnih nesreće.
-Pozivamo vozače u cestovnom prometu da se pridržavaju prometnih propisa kako bi se razina sigurnosti u cestovnom prometu podigla na još višu razinu - poručuju iz policije.
Žene na granici: Klub žena Pokupsko snažan nositelj društvenog života u lokalnoj zajednici
Velikogorički glazbenici državni prvaci: Helena, Denonis i Stefan pobjednici u svojim disciplinama
Vatrogasac kod lidera primio osam komada
Povijesni odlazak na državnu završnicu za odbojkaše Kravarskog, u Zadar idu i mlađi kadeti Gorice
Mirjana Lučić zlatna na prvenstvu Hrvatske, Uspon s deset medalja treći u ukupnom poretku klubova!
Dan planeta Zemlje uz goričke majstore održivosti: Donesite staru odjeću i obuću i udahnite im novi život