Policija tijekom vikend akcije uhitila pet vozača, 19- godišnjak rekorder u promilima
Tijekom proteklog vikenda, od 15. do 17. svibnja, na području Policijske postaje Velika Gorica provedena je akcija „Pojačan nadzor vozila i vozača u dane vikenda“. Cilj akcije bio je povećanje sigurnosti na cestama i suzbijanje najtežih prometnih prekršaja.
U sklopu nadzora utvrđeno je ukupno 38 prometnih prekršaja, od čega 14 ciljanih. Među njima se posebno ističe 8 prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola, 3 prekršaja upravljanja vozilom bez položenog vozačkog ispita, 3 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa.
Uz navedeno, evidentirana su i 24 ostala prometna prekršaja.
Vozačima koji su zatečeni pod utjecajem alkohola, a nisu zadržani do otrežnjenja, privremeno je oduzeta vozačka dozvola na 12 sati te su isključeni iz prometa.
Zbog težih prometnih prekršaja ukupno je uhićeno pet vozača, koji su uz optužni prijedlog prepraćeni na Općinski sud – prekršajni odjel. Zbog vožnje pod utjecajem alkohola uhićena su tri vozača, a dva zbog upravljanja vozilom bez položenog vozačkog ispita.
Najveća zabilježena koncentracija alkohola izmjerena je u nedjelju, 17. svibnja u 2:25 sati, na Trgu kralja Tomislava.
Policijski službenici zaustavili su osobno vozilo zagrebačkih registarskih oznaka kojim je upravljao 19-godišnjak. Alkotestiranjem je utvrđeno da je imao 1,86 g/kg alkohola u organizmu.
Vozač je uhićen i priveden na Općinski prekršajni sud. U optužnom prijedlogu zatražena je novčana kazna od 1.330 eura te zabrana upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca. Sud je donio blažu odluku te mu izrekao kaznu od 800 eura i zabranu upravljanja u trajanju od jednog mjeseca. Riječ je o vozaču koji nije ranije evidentiran kao počinitelj težih prekršaja.
Tijekom vikenda zabilježeno je i osam prometnih nesreća - izvijestili su iz policije.
Mraclin opet izgubio, dva komada kapetana Hajduka nisu bila dovoljna u Lekeniku
Sedlaček spasio bod, Kurilovec prekinuo crnu seriju poraza
Dašak Dalmacije u srcu Turopolja: Uz Bralića i Intrade otvorene 51. Goričke večeri
Goričke večeri: Filmska večer pod zvijezdama večeras na Tuđmancu
Policija tijekom vikend akcije uhitila pet vozača, 19- godišnjak rekorder u promilima
Bogi i Erceg zabijali, Matijaš sačuvao mrežu, Kelava debitirao: Veseli me što smo utakmicu završili s četiri, pet naših juniora