
Policija u novoj preventivno- represivnoj akciji zaštite pješaka
28.12.2020. / Petar Brnada
Policijska uprava zagrebačka najavila je još jednu preventivno – represivnu akciju 'Zaštita pješaka' koju će u ponedjeljak i utorak, 28. i 29. prosinca provesti na svome području.
Cilj akcije je smanjenje broja prometnih nesreća i broja stradalih osoba, a posebice pješaka kao najranjivije skupine u prometu.
-Akcija je usmjerena na prekršaje vozača (čl. 133. – 135. Zakona o sigurnosti prometa na cestama) te ih pozivamo da prilagode brzinu kretanja i propuštaju pješake na obilježenim pješačkim prijelazima te pješake koji kolnik prelaze izvan mjesta obilježenog za prelazak. Pješake pozivamo da kolnik prelaze samo na za to obilježenim mjestima i poštuju zeleno svjetlo na semaforu- priopćili su iz PUZ-a.
Foto: PUZ
Zadnje objavljeno

Općina Orle: Pokrenuta javna nabava za izgradnju vrtića, a Veleševec dobiva dječje igralište!

SDP i MOŽEMO: "Treba se više baviti pitanjima i problemima mladih"

Gradonačelnik nagradio članice Cheerleading kluba Vegasice: „Ponosan sam što predstavljate naš grad”

Jedan od najmodernijih dječjih parkova otvoren u Velikoj Gorici: Sprave prilagođene svim dobnim uzrastima i djeci s teškoćama

Finderle i Bekavac na Čiču ukazali na važnost sklada prirode i društva

Koncert Gibonnija i otvorenje Goričkih večeri prebačeni na petak!
