Potpisan ugovor o dogradnji društvenog doma u Šiljakovini
Na izbornoj skupštini DVD-a Šiljakovina održanoj u subotu, 28. ožujka, posebno je bio svečan trenutak potpisivanja ugovora o dogradnji društvenog doma u tom naselju. Gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar i direktor poduzeća KMK-MONT d.o.o. Ivan Gagulić potpisali su spomenuti ugovor za prigradnju javne građevine (DVD i FA Šiljakovina) u MO Šiljakovina.
Projekt je vrijedan više od 1,3 milijuna eura i donosi suvremene prostore za rad i obuku vatrogasaca, novu vatrogasnu garažu, vježbaonicu i svlačionice te prostor za druženje i rad folklornog društva.

-Ovo nije samo ulaganje u cigle i beton – ovo je ulaganje u sigurnost svih nas i podrška ljudima koji su uvijek prvi na liniji obrane.
Hvala svim našim vatrogascima na nesebičnosti i hrabrosti što su iskazali i ovih dana - poručio je gradonačelnik Krešimir Ačkar,
Rieč je o projektu za koji je prošle jeseni pokrenut postupak javne nabave,a odluka o izvođaču radova donesena je 26. siječnja ove godine te će radove na dogradnji doma obavljati tvrtka KMK-MON d.o.o.

KMK-Mont d.o.o. tvrtka je koja iza sebe ima projekte poput završetka izgradnje Vatrogasnog doma Novo Čiče te izgradnju Vatrogasnog doma u Buševcu.

Prilikom vatrogasne skupštine potpisan je ugovor za radove koji će omogućiti da problem nedostatka prostora za rad DVD-a i udruga, koji se u Šiljakovini spominje već desetljećima, konačno bude riješen. Predsjednik mjesnog odbora Šiljakovina Dražen Lučan i zapovjednik DVD-a Ivica Šaban zahvalili su Gradu Velikoj Gorici i gradonačelniku Ačkaru što su prepoznali potrebe ovog mjesta.
(foto: MO Šiljakovina)
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!