
Poznati detalji incidenta u Kučama: Uletio u kafić s bocom benzina i 1,5 promila u krvi
Policijski službenici Policijske uprave zagrebačke dovršili su kriminalističko istraživanje nad 34-godišnjakom koji je u nedjelju u Kučama zapalio ugostiteljski objekt, a vatra je pritom zahvatila i jednog od gostiju.
Kako su kazali iz policije, 34-godišnjaka se sumnjiči da je počinio kazneno djelo "Dovođenje u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom“.
-Sumnja se da je 34-godišnjak u nedjelju, 17. ožujka, oko 23.20 sati u ugostiteljski objekt u Kučama u Ulici sv. Fabijana, dok je u ugostiteljskom objektu bilo petnaestak gostiju, u prostor zatvorene terase bara bacio plastičnu bocu u kojoj se nalazila zapaljiva tekućina - benzin, a na vrhu koje se nalazila tkanina koju je prethodno zapalio- priopćili su iz PUZ-a.
Nakon bacanja boce sa benzinom, zapalili su se tepih, dvije stolice i ulazna vrata. Benzin se potom raspršio i na jednog gosta, 23-godišnjaka, koji je stajao u blizini tepiha zbog čega mu je plamen zahvatio odjeću. U događaju je 23-godišnji mladić lakše ozlijeđen, a materijalna šteta iznosi oko 5000 kuna.
Tijekom kriminalističkog istraživanja osumnjičeni je alkotestiran te mu je izmjerena koncentracija od 1,50 g/kg alkohola u organizmu.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičeni je predan pritvorskom nadzorniku, a kaznena prijava je dostavljena Općinskom državnom odvjetništvu u Velikoj Gorici.

Požar u Lukavcu podmetnut, u tijeku kriminalističko istraživanje

Mladi trubač Tibor Rajtarić niže uspjehe: Zasjao na tronu "Dalekih akorda" s maksimalnim brojem bodova

Vito Čaić - velikogorički Dinamovac jedva čeka nedjeljni okršaj s Hajdukom: Pokazali smo im i prošli put koliko smo neugodni

Krenuli radovi u Bratstvu I: Ulicu očekuje kompletna rekonstrukcija, a radi se i u drugim dijelovima grada

Počinju VG FEST i Dani mladih i obitelji: Koncerti, radionice, plesne i sportske aktivnosti za sve generacije

Veliko priznanje za goričku kulturu: Za izložbu „Kruženje” u Galeriji Galženica Dubravka Rakoci primila nagradu „Vladimir Nazor”
