Preminula dr. Sadika Biluš, vukovarska heroina, koja je živjela i radila u Velikoj Gorici
Nakon kratke i teške bolesti, u Vukovaru je u petak, 2. svibnja, u 83. godini života, preminula prim. dr. Sadika Biluš, ugledna internistica, gastroenterologinja, ratna liječnica i poznata humanitarka. Ostavila je dubok trag u hrvatskom zdravstvu i društvu. Djelovala je u vukovarskoj bolnici tijekom cijele okupacije Grada heroja, ondje dočekala njegov pad. Preživjela je ispitivanja i mučenja u Negoslavcima, potom logor u Srijemskoj Mitrovici. Nakon ratnog vihora kojeg je prošla, doselila je u Veliku Goricu u kojoj je živjela i radila desetljećima.
Osim u ratu isticala se svojim humanitarnim radom i u miru. U posljednje vrijeme, nakon razornog potresa 2020.godine, nesebično je pomagala žrtvama razorenih područja.
Hrvatska liječnička komora Sadiku Biluš odlikovala ju je Medaljom časti za izniman doprinos medicini i društvu. Njezin život, ispunjen hrabrošću, nesebičnošću i predanošću, ostat će svima trajna inspiracija.
Doktoricu Sadiku, našu dugogodišnju sugrađanku, imali smo prilike upoznati 15. studenog 2023. godine na predavanju Tanje Belobrajdić o Vukovaru, nakon kojeg je s nama i našim čitateljima podijelila jedno od svojih potresnih svjedočanstva iz doba rata. Razgovor s njom možete pročitati ovdje.
Ispraćaj Sadike Biluš bit će 7. svibnja u 11,20 sati u Krematoriju na Mirogoju, a pokop je u 8. svibnja u 14 sati na Memorijalnom groblju žrtava Domovinskog rata u Vukovaru.
Galerija slika
Francuski krilni napadač 'sletio' u Goricu na startu priprema za novu sezonu: Klub ima jasnu viziju...
Vikend na goričkim cestama: Dvanaest nesreća, tri uhićenih vozača, rekorder s 2,2 promila skrivio prometnu u Kolarevoj
[FOTO] Partizanovci ponovno slavili na Udarniku
HEP najavio radove: Bez struje u Kozjači, Šiljakovini i Velikoj Buni
Udruga umjetnika "Spark" sudjelovala u programu Ivanja u Novom Čiču
Kreativnost bez granica: U ARTKVART-u održana završna izložba dječjih radova