Proglašena prirodna nepogoda zbog suše za Veliku Goricu i ostale županijske gradove i općine
09.08.2025. / Redakcija
Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić proglasio je prirodnu nepogodu za područje općina Bistra, Brckovljani, Dubravica, Farkaševac, Jakovlje, Kloštar Ivanić, Krašić, Križ, Luka, Pokupsko, Rakovec i Rugvica te gradova Sveti Ivan Zelina, Velika Gorica i Zaprešić uzrokovanu sušom koja je nanijela velike štete u poljoprivredi u periodu od 15. svibnja do 31. srpnja 2025. godine.
Nakon Odluke o proglašenju prirodne nepogode općinska i gradska povjerenstva za procjenu štete od prirodnih nepogoda dužna su unijeti prve procjene štete u Registar šteta, sukladno roku propisanom Zakonom o ublažavanju i uklanjanju posljedica prirodnih nepogoda.
Zadnje objavljeno
Jelena Buchberger osvojila šesti uzastopni naslov prvakinje Hrvatske u badmintonu, sa sestrom Lucijom uzela srebro u parovima!
Usporeni start Udarnica u nastavak sezone: Izostanci, neefikasnost, ali i neke nove 'klinke'
Predavanje "Zdravim navikama protiv moždanog udara" večeras u Pučkom otvorenom učilištu
Gabrieli je sa 17 godina transplantirano srce, a Jakov je dječak s pola srca! Zajedno se bore za svaki novi otkucaj
Dvosatni gradski derbi odbojkašica: HOK Gorica u pet setova do novog slavlja nad OK Velika Gorica
Sportski dan u DV Lojtrica: Zebrice ugostile trenera HNK Gorica