Prosvjed protiv šireg uvođenja covid potvrda večeras i u Gorici: "Mračno je, upalimo svjetlo!"
Drugu večer za redom sinoć su se u gradovima diljem zemlje mirno okupili prosvjednici odnosno protivnici šireg uvođenja covid potvrda koje će na snagu stupiti u ponedjeljak, 15. studenog.
Građani su se okupili na Markovu trgu gdje je sjedište Sabora i Vlade, ali i u Splitu, Zadru, Puli i drugim gradovima. Noseći u rukama lampione poručili su da je to simbolično svjetlo protiv tame u koju nas uvode covid potvrde.
Naglasili su da su na ulice izašli kako bi se borili za slobodu izbora te protiv ugnjetavanja, a okupljanja su najavljena i za večeras i u Požegi, Vinkovcima, Osijeku, Slavonskom Brodu, Rijeci, Šibeniku, Karlovcu, Svetom Ivanu Zelini...

Uz ostale gradove, prosvjed će se večeras održati i u Velikoj Gorici, na Trgu Stjepana Radića, od 19 do 20 sati. U tom terminu okupljanja će se nastaviti svake večeri.
-Mračno je, upalimo svjetlo!- poručuju organizatori okupljanja.
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"