
Prvo mjesto za mlade matematičare iz Hribara na Matematičkom četvercu!
Na 4. po redu „Matematičkom četvercu“ koji je održan u Kloštar Ivaniću, uz učenike iz OŠ Velike Mlake, do prvog mjesta došli su i sjajni mladi matematičari iz OŠ Nikole Hribara!
Riječ je o ekipi „Pitagora“ iz OŠ Nikole Hribara mentorica Marjane Kuliš i Višnje Ridzak s natjecateljima Emom Keleković, Gabrijelom Lovrić, Franjom Ksaver Jarošem i Zvonimirom Antolovićem koji su se natjecali u kategoriji MAXI četverac (7. i 8. razred).
'Matematički četverac' je ekipno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih škola Zagrebačke županije, nastalo na inicijativu učitelja matematike i voditelja stručnih vijeća Maje Karlo, Marjane Kuliš i Ivana Jukića. Natjecanje se sastojalo od dva kruga. Prvi krug, u kojem je sudjelovalo 175 ekipa, održan je 13. travnja u jedanaest škola domaćina u Zagrebačkoj županiji.
U drugi se krug natjecanja plasiralo sedam najboljih ekipa u kategoriji MINI četverac (5. i 6. razred) i šest najboljih ekipa u kategoriji MAXI četverac (7. i 8. razred). S našeg područja, to su bile ekipa „Matka 1“ iz OŠ Velika Mlaka (MINI četverac), ekipa „Veli Jura 1“ iz OŠ Jurja Habdelića te ekipe „Pitagora“ i „Korijen iz pi“ iz OŠ Nikole Hribara (MAXI četverac).
Iako sve ekipe i mentore treba pohvaliti za plasman na završni krug natjecanja, neke ekipe su se izdvojile od ostalih.
-Ekipe su uz ekipno rješavanje zadataka na domišljat način izradili i prezentirali svoj projektni zadatak. Ekipa iz Velike Mlake je na posebno zanimljiv način prezentirala svoje mjesto posluživši se Fibonaccijevim brojevima. Hribarevci su kroz matematiku, prikupljene i obrađene podatke, mnoge potaknuli na razmišljanje. Jedni su pokazali kako uštedom spasiti mnoge ljudske živote, dok su drugi prezentacijom istaknuli kako se odgovorno odnositi prema okolišu i hrvatske šume. Svojom aktualnom temom o odabiru povoljnijeg telekomunikacijskog operatera ekipa „Veli Jure 1“ i ove je godine privukla veliku pažnju članova povjerenstva- rekla nam je Marjana Kuliš voditeljica ŽSV učitelja matematike Zagrebačke županije.
Podsjetimo, medalju za prvo mjesto u kategoriji MINI četverac zauzela je ekipa „Matka 1“ iz OŠ Velika Mlaka, Blaža Krajinovića, Nikoline Kišak i Alojzije Klenkar s natjecateljima Šimunom Imprićem, Nikom Gelo, Mateom Hrženjak i Martom Miličević, a najbolja ekipa u kategoriji MAXI četverac bila je „Pitagora“ iz OŠ Nikole Hribara mentorica Marjane Kuliš i Višnje Ridzak s natjecateljima Emom Keleković, Gabrijelom Lovrić, Franjom Ksaver Jarošem i Zvonimirom Antolovićem.
Održavanje ovog natjecanja četvrtu godinu zaredom omogućila je, prije svih, Zagrebačka županija, a nagrade su osigurali i sponzori DM-drogerie markt, izdavačke kuće „Školska knjiga“, „Alfa“ i „Profil“ te Hrvatsko matematičko društvo.

AIRVG Snaga HRZ-a prezentira se u Velikoj Gorici, ministar Anušić: "Ratno zrakoplovstvo je jako i spremno za sve izazove"

FOTO Zrakoplovni dan u Velikoj Gorici: Izloženo svih 12 Rafalea, spremna i spektakularna priredba na goričkom nebu!

Proslava Inkluzije u Velikoj Gorici: Fuji vas poziva na 'Get Together' u Gradsku sportsku dvoranu

Carević uoči okršaja s Hajdukom: U specifičnoj smo situaciji, ali sezonu moramo završiti na pravi način

Idete na AIRVG? Evo važnih informacija o prijevozu i parkingu

Požar u Lukavcu podmetnut, u tijeku kriminalističko istraživanje
