Rekorder vikenda s 1,4 promila prouzročio sudar na obilaznici kod Kosnice
Tijekom prvog svibanjskog vikenda velikogorička je policija provela akciju „Pojačan nadzor vozila i vozača u dane vikenda“, na svome postajnome području te tom prilikom utvrdila 8 ciljanih prekršaja i to:
- 2 prekršaja vožnje vozilom pod utjecajem alkohola
- 4 prekršaja prekoračenje brzine kretanja vozilom
- 2 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa za vrijeme vožnje
Također je utvrđeno i 8 ostalih prekršaja iz domene prometa tj, ukupno je utvrđeno 16 prometnih prekršaja, dodaju iz policije.
Najveću koncentraciju alkohola u krvi imao je 30-godišnjak koji je sudjelovao u pronetnoj nesreći koja se u subotu dogodila na istočnoj obilaznici.
-Dana 04.05.2024. godine (subota) u 06,00 sati, muškarac starosti 30 godina, upravljao je osobnim krećući se kolnikom državne ceste D-30 (istočna obilaznica), grad Velika Gorica. Dolaskom do mjesta Velika Kosnica, sudjelovao je kao počinitelj u prometnoj nesreći, sudar dva osobna vozila, s materijalnom štetom. Očevidom utvrđeno da je upravljao vozilom za vrijeme dok je u organizmu imao prisutnost alkohola u koncentraciji od 1,43 g/kg., umanjeno za dopuštenu pogrešku od 0,10 g/kg. Istom je privremeno oduzeta vozačka dozvola na rok od 12 sati i isključen je iz prometa te će mu naknadno biti uručen Prekršajni nalog - izvijestili su iz policije.
Tijekom vikenda se dogodilo 5 prometnih nesreća s materijalnom štetom.
Foto: ilustracija
Betlehemsko svjetlo na Badnjak doneseno u Gradsku upravu
Božićna poruka vlč. Norberta Ivana Koprivca: "Radosna srca slavimo Božić!"
Tradicionalni koncert "Božić u Gorici": Radost blagdana uz pjesmu zborova, KUD-ova, solista i goričkih glazbenika
Na Štefanje nam svira i pjeva Siniša Biško: „Mogu reći da jedva čekam”
Loptom preko granice: Mladi gorički rukometaši stekli vrijedno iskustvo, hrvatski reprezentativac Mario Šoštarić održao im motivacijski govor
Pijan skrivio nesreću kod čvora "Kosnica"