S gradilišta u Kosnici ukrali desetke metara naponskog kabla, šteta veća od 20.000 kuna
Gradilište u Velikoj Kosnici našlo se na meti jednog ili više nepoznatih lopova koji su krađom naponskih kablova pričinili poprilično veliku materijalnu štetu.
Provala se dogodila tijekom proteklog vikenda, u periodu od petka do ponedjeljka, kada je gradilište bilo zatvoreno. Nepoznati počinitelj prvo se namjerio na tri građevinska kontejnera koji su u vlasništvu tvrtke Vodotehna koja u Velikoj Kosnici izvodi građevinske radove.
Očevidom je utvrđeno da je počinitelj uporabom alata obio troja vrata građevinskih kontejnera, no iz njih nije ništa otuđio s obzirom da unutra nije bilo vrijednih predmeta. Nakon toga, na identičan način obio je i otvorio tri bunarska okna koja su u izgradnji pumpnih stanica, otkrili su iz policije.
-Tada je prikladnim alatom presjekao i otuđio više desetaka metara naponskog kabla, odnosno predmet ovog kaznenog djela je sekundarna sirovina, konkretno bakar. Iako se kabel može isključivo prodati kao sekundarna sirovina, šteta je procijenjena na više od 20 tisuća kuna jer je riječ o materijalu koji je već bio ugrađen- rekli su nam u PP Velika Gorica.
Blagdanska aukcija Futsal Dinama za JKOSI Fuji: Dresovi na licitaciji, cilj je do kraja veljače prikupiti deset tisuća eura za odlazak na turnir u Švicarsku
Betlehemsko svjetlo na Badnjak doneseno u Gradsku upravu
Božićna poruka vlč. Norberta Ivana Koprivca: "Radosna srca slavimo Božić!"
Tradicionalni koncert "Božić u Gorici": Radost blagdana uz pjesmu zborova, KUD-ova, solista i goričkih glazbenika
Na Štefanje nam svira i pjeva Siniša Biško: „Mogu reći da jedva čekam”
Loptom preko granice: Mladi gorički rukometaši stekli vrijedno iskustvo, hrvatski reprezentativac Mario Šoštarić održao im motivacijski govor