Stožer pozvao mjesne odbore i vatrogasce na obilazak terena
Sve ekipe zimske službe su na terenu, dežurstva imaju Crveni križ te sva gradska komunalna poduzeća, kao i gradski komunalni redari, poručuju iz Stožera za civilnu zaštitu.
Radni sastanak Stožer je održao danas, a tom prilikom naglasili su kako uz ekipe zimske službe svoj doprinos u ovim vremenskim uvjetima trebaju dati i predstavnici mjesnih odbora i gradskih četvrti, kao i dobrovoljna vatrogasna društva.
- Apeliramo na predsjednike mjesnih odbora i gradskih četvrti, kao i na naše vatrogasce, da obiđu teren i utvrde eventualne potrebe stanovništva. Također, ukoliko imaju mogućnosti, neka pomognu starijim osobama u čišćenju snijega i omogućavanju dolaska hitnih službi u slučaju potrebe do istih – istaknuo je načelnik Civilne zaštite Ervin Kolarec.

Na temelju prikupljenih podataka na području Velike Gorice za sada nije bilo većih poteškoća što potvrđuje svijesti građana da potrebe i svoje aktivnosti prilagođavaju uvjetima na terenu.
-Mole se građani da se pridržavaju komunalnog reda o čišćenju snijega i da ne izlaze bez potrebe, osobito starije osobe, a zbog najavljenih niskih temperatura. Stožer Civilne zaštite Grada Velike Gorice prati situaciju i u slučaju potrebe pravovremeno će dijelovati-poručili su iz Stožera.
Sve potrebe vezane uz zimsku službu građani mogu javiti na 01/6221-844 ili na mobitel 099/6090060; gradske komunalne redare moguće je dobiti na 01/6269900, a za sve hitne slučajeve, podsjećamo, tu je broj telefona 112.
Večeras pogledajte film „Fanfare“ pod vedrim nebom na Tuđmancu
Visoke temperature nisu ih zaustavile: Volonteri očistili poluotok i južnu obalu jezera Čiče
Krenule prijave za StartupVG: Prilika za razvoj inovativnih poslovnih ideja
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni