Suvremena igrala, trg, pješačke staze i više od tisuću biljaka! U planu izgradnja novog igrališta uz OŠ Nikole Hribara
U planu je izgradnja novog dječjeg igrališta koje će sadržajno obogatiti Veliku Goricu. Na radost svih mališana i njihovih roditelja, posebice stanovnika tog dijela grada, gdje će niknuti potpuno novi, suvremeno opremljen park za najmlađe, Grad se priprema za postupak javne nabave za realizaciju ovog projekta vrijednog 310 000 eura.
Na površini od 2500 kvadrata u Ulici Marije Jurić Zagorke, tik uz Osnovnu školu Nikole Hribara, smjestit će se novoplanirano dječje igralište. Time se prate potrebe ovog dijela grada i Miošićeve ulice u kojoj posljednjih godina ubrzano niču višestambeni objekti i doseljavaju nove obitelji.
-Namjera uređenja predmetnog igrališta reflektira ideju aktivacije „pasivnog“ dijela školskog parka i formiranja zone dječje igre, aktivnosti i boravka na otvorenom, kako bi se upotpunili njegovi sadržaji, ali i urbanistički unaprijedilo „susjedstvo“ koje doživljava ekspanziju višestambene izgradnje te pojačano doseljavanje mlađih obitelji s djecom. Upravo zbog toga se oblikovanje novog igrališta usmjerilo djeci predškolske i mlađe školske dobi te kreiranju poticajnog okoliša koji će pružiti vizualno kompleksni, estetski uravnoteženi, biološko raznolik i siguran prostor – ističu iz Gradske uprave.
Riječ je o prostoru koji se odnosi na sjeveroistočni dio školske parcele i trokutastog je oblika, između Offertissime i školskog igrališta, a uz zonu s igralima za djecu od 3 do 12 godina, obogatit će ga pješačke staze, trg s klupama i urbanom opremom te sve hortikulturno urediti s više od 1000 biljaka.
-Projektom su predviđena 3 kombinirana igrala i to jedno za djecu od 3-5 godina i dva igrala za djecu od 5-12 godina, zatim ljuljačka s košarom (inkluzivna) i ljuljačka s 4 kombinirane sjedalice (inkluzivna). U parku se predviđa sadnja sveukupno 1041 komada biljnog materijala – dodali su.
Posebnost igrališta, osim drugačijih sprava, je i što će to biti prvo igralište koje će imati uz lijevanu gumu i podlogu od borove kore kao završnu podlogu sprava za igru. Posebno se mislilo i na osobe s invaliditetom kojima će se omogućiti neometan pristup sadržajima.
-Predmetni prostor artikuliran je tako da se osobama s invaliditetom i smanjene pokretljivosti u najvećoj mogućoj mjeri osigura nesmetan pristup, kretanje i boravak na jednakoj razini kao i ostalim osobama – dodali su iz Grada.
Procijenjeni troškovi uređenja novog igrališta su 310 000 eura (bez PDV-a), a trenutno je u tijeku priprema dokumentacije za provedbu postupka nabave.