
Treći čelnik Grada u tri mjeseca: Ačkar preuzima dužnost gradonačelnika
Dražen Barišić podnio je ostavku na mjesto gradonačelnika Velike Gorice, potvrđeno je iz gradske uprave kako je upravo zaprimljena njegova ostavka, a što samo po sebi nosi promjene u vodstvu gradske uprave.
- Prema odredbama Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi, dužnost gradonačelnika do kraja mandata obnašat će zamjenik gradonačelnika koji je na kandidaturi za izbor gradonačelnika bio naveden kao prvi. U slučaju Velike Gorice to je Krešimir Ačkar - potvrđeno je iz gradske uprave.
Podsjetimo, prije nego se Dražen Barišić ustupio istražnim tijelima, a nakon toga bio i službeno pritvoren, ovlastio je zamjenika gradonačelnika Ervina Kolarca da vodi Grad što je on i činio posljednja tri mjeseca. Ovom ostavkom ta odluka više nije važeća te dužnost gradonačelnika do lokalnih izbora preuzima Krešimir Ačkar.

Skupština Zagrebačke županije odlučila o dobitnicima javnih priznanja, među njima su Josip Mučnjak i Gordana Kovačić iz Velike Gorice i DVD Kravarsko

Juraj Huber osvojio Betonac Open, Josip Pavlinić dobio nagradu za fair play: Još jedan u nizu zanimljivih turnira, uz povjetarac

Mladi župljani Navještenja BDM hodočastili u Rim: Slijedimo primjer blaženog Ivana Merza

Tibi ostaje Goričanin: Cilj je da budemo još konkurentniji

Turizam u Zagrebačkoj županiji: Velika Gorica i dalje na vrhu po broju dolazaka i noćenja, slijede Jastrebarsko i Sveta Nedelja

Kada glas Pacifika zapjeva u srcu Turopolja
