Turisti najviše posjećivali Samobor, Veliku Goricu i Svetu Nedelju
U protekloj turističkoj godini Zagrebačka županija bilježila je porast dolazaka turista za 16 posto, te porast broja noćenja za 17 posto više nego u 2016. godini.
Zagrebačka županija je u 2017. zabilježila 154.142 turistička noćenja, što je za 17 posto više nego u istom razdoblju 2016. Porastao je i broj dolazaka za 16 posto (87.035 dolazaka). Inozemni gosti ostvarili su 103.874 noćenja (62.487 dolazaka), dok su domaći gosti ostvarili 50.268 noćenja (24.548 dolazaka). Turisti su na području Zagrebačke županije tijekom prošle godine najviše posjećivali gradove Samobor, Svetu Nedelju i Veliku Goricu.
Tradicionalno, najviše je gostiju iz Njemačke, Italije, Nizozemske, Bosne i Hercegovine te Poljske, ali bilo je turista i iz Kanade, Rusije, Novog Zelanda, Meksika, Tunisa, Kine itd. Rast turističkog prometa u županiji odraz je višegodišnjih napora turističkih djelatnika uloženih u podizanje aktivnosti destinacije, mnogobrojne manifestacije, razvijen izletnički lanac vrijednosti, raznolik i zanimljiv ruralni prostor te ono po čemu smo nadaleko poznati, a to je bogata eno-gastronomska ponuda. Na porast dolazaka i noćenja zasigurno je utjecala i blizina grada Zagreba, koji je jedno od najvećih turističkih središta.
U 2018. godini nastavit će se s promotivnim aktivnostima (promotivne kampanje, projekti Vision One, Okusi zagrebačkoga kraja, Locator…), te posebice razvojem cikloturizma s ciljem pozicioniranja Zagrebačke županije kao cikloturističke destinacije visoke kvalitete usluge. (Turistička zajednica Zagrebačke županije)
Najveće izdanje Formule Student ovog kolovoza u Mičevcu: Prvi put na stazi potpuno autonomni bolidi, dolaze sudionici 24 zemlje svijeta!
VG Vodoopskrba nastavlja s dijeljenjem obavijesti o priključenju na sustav javne odvodnje
Počinje festival "No smoke, no glory": Vrhunski BBQ i odlična zabava u Parku plemenite općine turopoljske
Pridružite se radionici u Gradićima i naučite sve o tradicijskim glazbalima
Novi preokret i nova pobjeda: Gorica 'uvaljala' pet komada Brežicama, Erceg dao dva komada, prvijenac Karduma, zabijali i Gashi i 'Franjo' Chinedu Echue
Županija dodijelila 1,2 milijuna eura za sportske i EU projekte gradova i općina: Gorici sredstva za malonogometno igralište kod „Habdelića“ i zelenu infrastrukturu