U akciji „Zaštita pješaka“ policija uhvatila šest pješaka pri prelasku na crveno
30.11.2022. / Redakcija
Na području policijske postaje Velika Gorica jučer je provedena preventivno-represivna akcija „Zaštita pješaka“. Svih šest pješaka koji su uhvaćeni u prelasku ceste na crveno svjetlo na semaforu osjetili su samo preventivni karakter akcije. Naime, policija im je svima izdala pisana upozorenja.
Utvrđeno je i osam drugih prometnih prekršaja, odnosno ukupno 14.
- Akciju smo proveli kako bi kod vozača i pješaka potaknula pozitivna ponašanja u prometu, a u cilju smanjenja broja prometnih nesreća s najtežim posljedicama, gdje je uzrok zna biti i nepoštivanje prometnih propisa od strane vozača i pješaka. Pješaci su najranjivija skupina sudionika u prometu – poručili su iz Policijske postaje Velika Gorica.
Foto: ilustracija
Zadnje objavljeno
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"